fbpx

Жените сечеа вени по него, а сега не би го погледнале: Бали Бег шокира со изгледот

Драматична промена на изгледот

Турскиот актер кој се прослави во хит-серијата „Величенствениот“, Бурак Озџивит, ја освои публиката од цел Балкан, а се’ уште со големо внимание на социјалните мрежи го следат и македонските фанови.

Жените го обожааваа, па многу од нив се разочараа кога дознаа дека е во врска со својата колешка од турските сапуници Фахрије Евџен.

Но, последната година, 39-годишниот актер направи драстична промена во својот изглед која предизвика поделени мислења.

На фотографиите се гледа дека малку се поправил, а пуштил и коса и брада.

Едни сметаат дека новиот имиџ едноставно не му личи, но други мислат дека и сега не е лош и дека може да им парира на многу помлади фраери.

Следни Објави

„Ме силуваа, така ја изгубив невиноста“: Познатата пејачка има болно минато

Светската поп-ѕвезда Деми Ловато има бурно минато, а за потресните детали од нејзиниот живот зборуваше и пред две години во документарецот Demi Lovato: Dancing with the Devil. Таа призна дека почнала да експериментира со дрога во раните тинејџерски години и дека булимијата и прекумерната контрола на нејзиниот менаџерски тим ја […]