fbpx

Беше сон на многу жени: Доктор Попац денес тешко би го препознале

Во младоста сакал да биде новинар, но во последен момент се предомислил и се запишал на Факултетот за драмски уметности во Белград. Сепак таму не положил ниту еден испит, па се префрлил на Академијата за актери во Нови Сад.

Александар Дуниќ оствари забележителни улоги во многу филмови и серии на овие простори, но најголема популарност му донесе култната серија „Среќни луѓе“.

Во едно интервју призна дека во тоа време дури и кога одел на пазар му се обраќале со Попац.

Многу жени паднаа на неговиот шарм, а како што и се гледа од приложената фотографија, низ годините толку многу се променил што многумина денес тешко би го препознале.

Дуниќ има 57 години, со сопругата, инаку позната писателка, живее во Белград. Има син за кој никогаш не зборува во јавноста. 

Следни Објави

Жените сечеа вени по него, а сега не би го погледнале: Бали Бег шокира со изгледот

Драматична промена на изгледот Турскиот актер кој се прослави во хит-серијата „Величенствениот“, Бурак Озџивит, ја освои публиката од цел Балкан, а се’ уште со големо внимание на социјалните мрежи го следат и македонските фанови. Жените го обожааваа, па многу од нив се разочараа кога дознаа дека е во врска со […]