fbpx

Скандал на погреб: Две сосетки се фатиле за коса на последното испраќање на Петар

Како да не била доволна шокантната сцена од тепачката на погребот, ситуацијата ескалирала дотаму што Милена и Јована буквално се фатиле за коса

Неодамна во населба во Шумадија се случил несекојдневен настан, а од некоја причина присутните се потрудиле да „раструбат“ што подалеку. Можеби поради шокот, но експресно се проширила приказната дека кога починал постариот сосед Петар, неговите сосеткии Милена и Јована целосно го изгубиле умот.

Петар не бил некоја јавна личност. Едноставно бил постар господин кој мирно ги живеел своите денови. Но, по неговата смрт, Милена и Јована направиле шоу, па кутриот, ниту крив, ниту одговорен, често ќе се споменува.

Првиот конфликт избил кога се сретнале на неговиот погреб. Милена дошла во класичен црн фустан, со плачлив израз на лицето. Од друга страна, Јована пристигнала во лесна блуза и тесни панталони, изгледала како да оди на попладневна прошетка.

„Што носиш на погреб?!“, извикала шокираната Милена.

„А, што ти имаш против мојот стил? Зарем не би требала да тагуваш поради загубата на нашиот драг Петар наместо да дивееш?“, ѝ одговорила Јована со повишен тон.

Ситуацијата само ескалирала. Се чини дека смртта на Петар предизвикала лавина потисната љубомора и несогласувања кои биле присутни, но никогаш не биле јавно изразени. Се спомнувале ужасни обвинувања за вештерство, озборувања, дури и кражби…

Како да не била доволна шокантната сцена од тепачката на погребот, ситуацијата ескалирала дотаму што Милена и Јована буквално се фатиле за коса. Соседите останале запрепастени од оваа невидена глетка.

Како што раскажува братучетка очевидец, била на многу погреби, но не можела да замисли да се случи вакво нешто.

„Милена е малку постара и некако е навикната да им држи предавања на сите, а претпоставувам дека била изненадена што некој ѝ се спротивставил“, раскажува таа.

Додека двете се влечеле низ дворот, соседите се обиделе да ги разделат, но нивната расправија била како бесен оган, речиси неконтролиран. На крајот, двете страни се повлекле.

По тој настан приказната за скандалозната тепачка на погребот станала тема на разговор меѓу соседите.

„И судејќи по оваа случка, се чини дека кутриот Петар требало да остави порака за кодексот на облекување на неговиот погреб“, на шега коментираат тие.

Следни Објави

Кога дозна дека сопругот ја изневерува, смисли оригинален план: Вака му се одмазди

Изневерената сопруга смислила паметен начин да им покаже на сите што направил нејзиниот сопруг Кога дознала дека нејзиниот сопруг ја изневерил, една жена била толку лута што сакала сите да дознаат што направил. И веднаш помислила на одмазда. Измамената сопруга го извадила душекот од нивниот брачен кревет и на него […]