fbpx

Андријана откри интересен момент од финалето: Одговорот ќе ве изненади

Андријана Петрушовска, третопласираната во оваа сезона на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, гостуваше во емисијата „Ѕвездите на Гранд Специјал“ каде откри интересни работи за неа.

За свој највпечатлив настап во финалето го смета оној во кој се претстави со антологиската тема „Јовано, Јованке“.

Петрушовска ги изненади присутните кога искрено призна дека немала фаворит меѓу натпреварувачите и дека победата ја посакувала единствено за себе.

„Навивав само за себе“, низ насмевка изјави таа.

Андријана ги откри плановите со Мили, но и што прво ќе направи по шоуто: Искреното интервју го имате ОВДЕ!

Иако за влакно ѝ избега победата, талентираната Македонка тврди дека не ѝ е жал што Шејла Зониќ триумфирала.

„И ова е многу голем успех. Се чувствувам како победничка. Ѝ честитам на Шејла, таа е една од моите најдобри пријателки овде во шоуто и ова е исто како мене да ми се случило“, изјави Андријана за „Гранд“ по финалето.

Следни Објави

Таа имаше повеќе неостварени желби, а јас само една: Џамбазов никогаш поискрен за разделбата со Илина

Игор Џамбазов имаше уште едно впечатливо гостување во поткастот на јутјуберот Стефан Лазаров, овојпат во специјалното издание кое се емитуваше од Дојран. Легендарниот актер и шоумен повторно зборуваше и за разделбата со нашата врвна алпинистка Илина Арсова. „Па, бев многу тажен, искрено бев изгубен. Не излегував од дома, не сакав […]