fbpx

„Најгрдиот човек во светот го претворија во Џорџ Клуни“: Нова шок трансформација на турските хирурзи

Кога ќе се спомене пластична и реконструктивна хирургија, последниве години прва асоцијација што ни паѓа на памет е Турција. Жените отсекогаш сакале да се разубавуваат и со својот изглед да му пркосат на времето, но сега се’ повеќе мажи патуваат во оваа земја со иста цел, да се подмладат или да пресадат коса.

Позната клиника во Истанбул на својот профил на „Инстаграм“ постојано објавува фотографии од пациенти пред и по процедурата, но една трансформација преку ноќ стана вирална.

Станува збор за средовечен маж, наводно се вика Насер, но тоа е најмалку важно во целата приказна. Трансформацијата која тој ја направи е главна тема на сите социјални медиуми.

„Боже, како е ова можно? Од најгрдиот човек на светот направија плукнат Џорџ Клуни“, е еден од најсуровите коментари.

На веб-страницата на клиниката има повеќе од 1.300 примери на успешни трансформации на пластична хирургија, но ниту една не е толку драстична и шокантна како оваа. 

Следни Објави

До болка тажна приказна за веселиот Бјелогрлиќ: Долго молчеше за ова

Драган Бјелогрлиќ е еден од најуспешните српски актери и режисери, но и семеен човек кој навистина има со што да се гордее. Познатиот актер од „Подобар живот“ и режисер на филмот за Тома Здравковиќ е омилен во своето родно место, а и Баранда е негова слабост. Секое лето го минува […]