fbpx

„Скршив 11 ребра, Бог ми даде втора шанса“: Се огласи Емилија Розман по несреќата во Охрид

Познатата манекенка и поранешна Мис на Македонија, Емилија Розман, вчера обајви слики од болница, па оние што ја следат на социјалните мрежи се загрижија за нејзиното здравје.

Таа сега конечно се огласи за несреќата која ја доживеала во Охрид. Како што вели Бог и дал втора шанса, но добар дел од објавата посвети на оние кои во меѓувреме ја коментираа дека прави циркус од тоа што ѝ се случило.

„Во саботата вечер имав незгода, во Заливот на коските во Охрид, при што се лизнав, што од моја несмасност, што од лоша проценка на простор, за конструкцијата на оградата не можам да коментирам затоа што не сум компетентна, при што имав пад од околу седум метра и искршив 11 ребра. Притоа ми беше оштетен и белиот дроб и бев во најбрз можен рок префрлена од болницата свети Еразмо на Торакална Хирургија во Скопје. Не чувствувам потреба да се правдам некому зошто сум се сликала во болнички кревет, кој патем не се наоѓа во Вашиот двор, но поради тоа што имам голем број другари, пријатели, соработници и слично, најлесен начин да го објаснам моето неодговарање на повици е со една фотографија. Жал ми е што многу од Вас ги користат социјалните мрежи само за креирање на лажна слика за вашите „совршени“ животи, па сметам дека оттаму и Ви доаѓа потребата да давате коментари од типот на: Ааххх, се ќе направите за лајк и мајка ѝ ја барала таму.. Знам каде е мајка ми во секое време, како што знае и таа јас каде сум. Ама еве нешто што не знам е како може да сте толку злобни, сите ли имате израснато во дисфункционални семејства без родителска љубов, па Ве храни смеењето на туѓи несреќи? Немате ли видено ниедно совршено зајдисонце кое сте посакале да го фотографирате? Никогаш ли не сте го удриле малото прсте во ќошот од креветот? Не Ви паднало лепчето на намачканата страна? Амааа.. Кучињата ќе лаат, караванот ќе врви, Вие ќе си пишувате глупави коментари, а јас ќе го славам животот и втората шанса што Бог ми ја даде.

Не можам ни да Ви опишам колку сум среќна, каков прекрасен живот имам и какви луѓе во него, буквално денес учам пак да одам и вриштам од болки, а бликам од среќа, ама сум искрена и реална личност која не се крие зад екранот зад глупави коментари, туку си живее, макар била ружна и поминала покрај мисица, ама еве сега ќе викнам студио за убавина, бидејќи во болнички кревет не е важно здравјето, туку како изгледате. Ај гитла таму, најдете си психијатар, земајте терапијата и одете учете емпатија и емоционална интелегинција“, напиша таа на „Фејсбук“.

Следни Објави

Миа им одржа лекција на мотивациските говорници: Од дупли смени во фризерница и работа во диско до..

Македонската инфлуенсерка Миа Костова доцна вечерва сподели инспиративен статус со кој за неполни 30 минути собра над две илјади лајкови. Поранешната водителка, секогаш искрена, ги потсети своите следбеници дека патот до успехот не е воопшто лесен, а, според неа, треба да биде мирен, спокоен и без срам од било каква […]