fbpx

Сигурно не сте знаеле: Ова е единственото нешто што Цеца и Карлеуша го прават заедно

Светлана Цеца Ражљатовиќ и Јелена Карлеуша се најголемите турбо-фолк ѕвезди во регионот, но и лути ривалки кои постојано се препукуваат преку медиумите.

Сепак, тоа не било отсекогаш така. На почетокот на својата кариера, Карлеуша во едно интервју вели дека Цеца ѝ е омилена пејачка, а пред да завршат на суд дури и работеле на ист проект.

Во 1993 година, кога Цеца веќе беше многу популарна, а Карлеуша имаше само 15 години, двете прифатија да ѝ бидат придружен вокал на Славица Трипуновиќ за потребите на една нумера. Во прашање е голем хит „Ваздух који дишем“ за кој Цеца сними нова верзија само една година подоцна. Тоа и не беше изненадување ако се земе в предвид дека автори на песната се Александар Радуловиќ и Марина Туцаковиќ, долгогодишните соработници Ражњатовиќ.

Слушнете ја помалку познатата, прва верзија, каде Цеца и Карлеуша заедно пеат придружни вокали.

Следни Објави

Полесно од ова здравје: Девојки, пијте го ова и килограмите сами ќе се топат

Лековитите својства на циметот и медот, посебно во комбинација, веројатно ви се веќе познати. Но, она што можеби не сте го знаеле е фактот што овие две магични состојки можат да ви помогнат да ослабнете. Пробајте ја оваа напивка која е вкусна, лесна за подготовка, а го забрзува метаболизмот и […]