fbpx

Како можеше да ѝ го направи ова? Бремена го фати мажот со љубовницата, нивната реакција е хит

Mastilo

Видео објавено на „Тик Ток“ на кое се гледа како жена апла го фаќа сопругот дека ја изневерува предизвика лавина коментари на социјалните мрежи. Сопругата, инаку бремена во деветти месец, се шокирала кога заминала на плажа и таму го видела маж ѝ со љубовницата како си разменуваат нежности на распосланите […]

Баба Мирјана има 98 години: Никогаш не била болна, еве што пие секое утро

Mastilo

Што мислите вие за советот на баба Мира? Би го примениле ли? Мирјана Петровиќ од Лозница има 98 години и е неверојатно витална. Оваа супербабичка сега ја сподели и својата тајна за долговечност. На социјалната мрежа „Тик Ток“ се појави симпатично видео од баба Мира во кое таа открива како […]

Камила ја понижи Кејт како никој друг: Еве што направила кралицата без трошка срам

Mastilo

Откако нејзиниот сопруг Чарлс ја доби титулата крал и бројни други привилегии, Камила Паркер Боулс воопшто не се двоуми да ги искористи сите поволности што ѝ се на располагање, буквално секогаш кога ќе добие шанса. Некои од тие потези многумина ги толкуваат како начин да им се даде до знаење […]

Почнаа вербално да ме напаѓаат и докторот и сестрите: Александра доживеала шок на хирургија

Mastilo

Со многу љубов кон вистината и правдата ќе ви споделам едно непријатно искуство што го имав во хирургија-Охрид, (15.07.2024/ 00:30h) нормално, со цел за нештата да се придвижат кон подобро. Вака ќе почнам. За да бидеш доктор мора да имаш нешто љубов, нешто срце и нешто душа. Не си доктор […]

Колегите во шок, ненадејно почина славниот диџеј: Сè се случи наеднаш, се огласи семејството

Mastilo

На 49-годишна возраст почина Томас Брукнер (49), познатиот германски диџеј од Минхен најпознат како копродуцент на електро-хаус хитот „Loneliness“. Песната беше на врвот на светските топ-листи, а Брукнер беше познат под псевдонимот Томкрафт. Тажната вест ја потврди семејството на Томас на неговиот профил на социјалната мрежа „Инстаграм“. Музичарот и продуцент […]

Ниту на смртна постела не покажал грам човечност: Еве што направил бившиот на Шенон Доерти

Mastilo

Холивудската актерка Шенон Доерти ги потпишала документите за развод од фотографот Курт Исвариенко само еден ден пред нејзината смрт, а тој тоа го направил следниот ден, кога таа починала. Блиска пријателка на славната Бренда од „Беверли Хилс“ го прозва Исвариенко на LinkedIn, пишувајќи дека актерката минувала низ тежок период кога […]

Карлеуша ѝ симнува капа само на оваа пејачка: „Таа е дива, ги нема многу на Балканот“

Mastilo

Јелена Карлеуша во една прилика откри која своја колешка ја смета за достојна да ѝ парира. Популарната пејачка која себеси се нарекува дива, призна дека има исклучително високо мислење за својата колешка од Хрватска. „Дорис Драговиќ е дива. А, нема многу диви на Балканот. Пее со таква ширина и јачина […]

Ја прашаа Сузана дали пак би снимила видео за возрасни: Нејзиниот одговор ги изненади сите

Mastilo

Сузана Манчиќ неодамна проговори дали повторно би се снимила додека води љубов. Таа доби провокативно прашање од водителот и даде одговор кој ги изненади сите. На поранешната лото-девојка ѝ беше потребно малку време да се соземе и да реплицира со насмевка. „Не! Доста беше!“, рече таа. Следуваше потпрашање дали можеби […]

Пораснаа ќерките на Ѓоко Танески: Пејачот конечно проговори за Анастасија и Михаела

Mastilo

На 20-ти јули во родниот Охрид, Ѓоко Танески со целовечерен концерт ќе го одбележи јубилејот-30 години музичка кариера. Настанот е насловен „Најдоброто од Ѓоко Танески“. Пејачот на сцена ќе биде придружуван од Камерниот оркестар од Битола, а како специјални гости се најавени Драган Мијалковски и Николче Мицевски.  Танески низ годините […]

Познатиот македонски бизнисмен е пронајден застрелан: Страшни детали за трагедијата

Mastilo

Доцна вечерва, со тешки повреди на главата, е пронајден познатиот македонски бизнисмен Чедомир Радомировиќ, јавија повеќе домашни медиуми. Сопственикот на фирмата „Техноком“ и основачот на „Радо банка“ бил пронајден покрај неговиот автомобил кај скопското село Орман. Според првичните неофицијални информации, Радомировиќ бил пронајден со раскрвавена глава, а до него имало […]