fbpx

Ракот однесе уште една жртва: Се огласи Лила, сподели потресна објава

Mastilo

Лила Филиповска сподели емотивна објава на својот инстаграм-профил. Веста за смртта на Шенон Доерти, ѕвездата од хит-серијата „Беверли Хилс“, многу ја погоди, па македонската водителка и инфлунесерка ѝ посвети трогателен статус. „Ракот на дојка однесе уште една жртва. Славна, богата и омилена. Моја врсничка. Шенон Доерти не успеа во оваа […]

„Ни требаат 2.000 евра за седум дена во Грција“: Овие жени го налутија народот

Mastilo

Овој период од годината топ-тема на социјалните мрежи очекувано се цените во познатите грчки летувалишта кои важат за омилени на македонските граѓани. Една туристичка агенција одлучи да праша случајни минувачи на улица колку пари им се потребни за едно просечно седумдневно летување во Грција, па доби навистина интересни и неочекувани […]

Маж ѝ ја остави да умре во најголеми маки: Додека Бренда се распаѓаше, тој ја изневеруваше

Mastilo

Холивудската ѕвезда Шенон Доерти почина вчера по долга борба со ракот. Актерката се прослави во сериите „Беверли Хилс“ и „Шарм“, кои беа многу популарни кај нас. Дури и во четвртиот стадиум на ракот, таа имала големи проблеми со поранешниот сопруг. Јавно го обвини дека не добива пари од него за […]

Издржа без девојка 18 месеци, по посета на психолог се смува со три години постара

Mastilo

Карлос Алкараз е старо-новиот шампион на Вимблдон откако денеска во големото финале го победи Новак Ѓоковиќ (6-2, 6-2, 7-6). Шпанецот прикажа маестрална игра и одново покажа зошто е претендира да стане едно од најголемите имиња во светот на тенисот. Иако има само 21 година и постигнува неверојатен успех, тој е […]

Почина Шенон Доерти: Славната Бренда се бореше како лавица до последен здив

Mastilo

На 53-годишна возраст почина Шенон Доерти, поранешната ѕвезда од хит-серијата „Беверли хилс“. Актерката ја загуби битката со ракот, а тажната вест за „Пипл“ ја потврдија нејзините најблиски. „Со тешко срце ве информираме дека почина актерката Шенон Доерти. Во саботата, на 13-ти јули, ја загуби битката со ракот по долги години […]

Сопругата на Вело Марковски позира во бикини и еден интересен детаљ на себе

Mastilo

Нема ни грам сало, изгледа како модел Евгенија Марковска, речиси двојно помладата сопруга на докажаниот македонски инфектолог Вело Марковски, сподели интересни фотографии на својот инстаграм-профил. На истите, поранешната манекенка и мисица позира во бикини со еден интересен детаљ на себе-природна маска за лице. Марковска во една прилика ги откри своите […]

Тежок и посебен ден: Денеска никако не правете го ова

Mastilo

Денес, православните верници ја слават славата посветена на браќата Козма и Дамјан, светци кои народот ги смета за заштитници на медицинската професија, поради што се нарекуваат Свети лекари. Многу здравствени установи ги слават овие светци и лекари како заштитници на својата професија, иако Светите лекари не се запишуваат во календарот […]

Конечно со сопругот во јавност: Таа во балски фустан, тој со фармерки и бела кошула

Mastilo

Македонската претседателка Гордана Сиљановска Давкова блесна на отворањето на фестивалот „Охридско лето“ во гламурозна креација искомбинирана со впечатлив накит-охридски бисери. Таа на манифестацијата првпат јавно на еден настан се појави во придружба на сопругот Благоја, кој за оваа свечена прилика, сепак, се одлучил за полежерна варијанта-фармерки и бела кошула. Двајцата […]

Трогателно! Се срамел од мајка си која животот му го посветила

Mastilo

Поучна приказна која навистина вреди да се прочита. Дефинитивно ќе ви го скрши срцето.. Имав мајка со едно око. За жал, прилично ја мразев, бидејќи со својот застрашувачки изглед често ме доведуваше во непријатни ситуации. Работеше како готвачка во училиште за да не’ прехрани. Се сеќавам, еден ден, додека бев […]

Д-р Нада Скерлев има 91 година и фудбалот ѝ е пасија: Еве што типува за утрешното финале

Mastilo

Д-р Нада Скерлев (91), педијатар во пензија, фудбалот го следи уште од 1958 година. Омилен клуб ѝ е Манчестер Јунајтед, кој ѝ го честиташе 90-от роденден, како најверна и најстара навивачка од Македонија.  Ги проследи сите натпревари од ЕП во фудбал и со нетрпение го очекува утрешното финале.  „Разумот  ми вели Шпанија, одлично играа цело […]