fbpx

Понижување: Оваа бремена жена сега има само една порака!

Mastilo

Меган Флојд, 22-годишна работничка од Шефилд, одлучи да ја тужи Никол Трули, шефицата на салонот во кој работела, поради тоа што нејзината претпоставена ѝ дала отказ преку порака, а притоа ѝ останала должна 55 отсто од последната плата. Меган била вработена од август 2019 до февруари 2020 година, а кога […]

Пред само десет месеци станала мајка: Која е жената што спаси три животи?

Mastilo

Состојбата на пациентката на која ѝ беше трансплантирано срце од мртов донор е стабилна и сите параметри се добри, информира министерот за здравство Венко Филипче. Во неделата беше извршена третата трансплантација на срце кај нас, операцијата траеше пет часа, а донираното срце беше трансплантирано кај 39-годишна пациентка. Филипче сега го […]

Драган го покажа семејството: Сите ја коментираат сопругата Маја

Mastilo

Познатиот актер од „Подобар живот“ и режисер на филмот за Тома Здравковиќ има со што да се гордее Драган Бјелогрлиќ е еден од најуспешните српски актери и режисери, но и семеен човек кој навистина има со што да се гордее. На „Инстаграм“ се појави фотографија на која славниот Боба од […]

Ги кријат како змијата нозете: Кои се сопругите на Бајага, Чолиќ и Џибони?

Mastilo

Вистински дами Освен што се мегапопуларни во сите поранешни ју-републики, овие исклучителни музичари имаат уште една заедничка работа – ретко зборуваат за приватниот живот и вешто ги кријат сопругите. Момчило Бајагиќ-Бајага со сопругата се запознале сосема случајно во автобус. Плод на нивната љубов се ќерката Ангела и синот Марко. Докажаниот […]

Беше калуѓерка, но ова никој не го очекуваше: Марија го вознемири жирито на „Гранд“

Mastilo

Во синоќешното издание на српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, нашата Марија Груевска настапи во уште еден впечатлив аутфит, но и со змија околу половината. Македонската натпреварувачка која минатата епизода излезе на сцена како калуѓерка, а потоа се соблече и заводливо танцуваше, овојпат отиде чекор понапред. На оние што ја […]

Ангел мој: Сара се прости од трагично загинатиот Никола

Mastilo

Не стивнуваат реакциите по трагичната вест која утрово ја потресе домашната јавност. Од водите на Охридското езеро денеска беше извадено безживотното тело на ракометниот голман на РК Охрид и на македонската репрезентација, Никола Даниловски. Се самоубила пред роденденот: Нејзините последни зборови ќе ви го скршат срцето Загубата е огромна и […]

Почина од корона на 29 години: Шок по смртта на преубавата актерка

Mastilo

Младата и талентирана бугарска актерка Лорина Камбурова почина во Русија, а тажната вест ја потврди нејзиното семејство. Преубавата уметница имаше само 29 години, а причината за смртта е компликации од Ковид-19. „Лорина е примена во болница каде ѝ е дијагностицирано масивно воспаление на белите дробови. Лошите вести беа соопштени утрово“, […]

Нова трагедија: Почина познатиот музичар, Хари Мата Хари неутешен

Mastilo

Нова тажна вест ја потресе естрадата во регионот. На 44-годишна возраст по долго боледување почина познатиот музичар Нихад Кречо. Во својата кариера соработуваше со бројни пејачки ѕвезди, а најмногу со популарниот Хари Мата Хари. „Никогаш не сум соработувал со поквалитетен академски музичар. Повторно се уверив дека Бог ги зема само […]

Најскапа во Лос Анџелес: Ѕирнете во палатата на Џеф Безос!

Mastilo

Американскиот милијардер Џеф Безос пред една година купи огромна вила за 165 милиони долари во Беверли Хилс, Лос Анџелес. Основачот и директор на компанијата „Амазон“ стана сопственик на вилата што во 1937 година е изградена специјално за Џек Ворнер, еден од основачите на филмското студио „Ворнер брос“. Според магазинот „Форбс“ […]

Фала ти, Господе: Коки со емотивна посвета за ќерка си

Mastilo

Познатиот македонски музичар Никола Јанков, поранешен член на дуотот „Дуле и Коки“, денеска има голем повод за славење. Неговата ќерка Лара која ја има од бракот со портпаролката на АМСМ, Росана Петревска, наполни 12 години. „Ми порасна. Фала ти, Господе“, напиша тој под фотографијата што ја објави на „Фејсбук“. Во […]