fbpx

Во 2008 година почина сестра ѝ, сега се повторно заедно: Естрадата тагува по 44-годишната пејачка

Mastilo

Почина пејачката Ајриш Гринстед на 44-годишна возраст. Таа беше членка на женската ар-ен-би група „702“, а тажната вест ја соопшти нејзината сестра. „Со голема тага морам да ве информирам дека вечерва почина мојата убава сестра и пријателка. Водеше долга битка и конечно е на мир. Таа девојка беше сјајна како […]

Цела естрада на свадба кај Миро: Каков спектакл, младенците „шизат“ на рап (ГАЛЕРИЈА)

Mastilo

Топ-тема на социјалните мрежи вечерва е долгонајавуваната свадба на познатиот македонски водител Миро Кацаров. Во неговиот роден Штип денеска допатува речиси цела естрада, а според фотографиите и видеата кои познатите ги споделуваат на „Инстаграм“ се добива впечаток дека гостите одлично се забавуваат. Сите го коментираат спектакуларното појавување на младенците. Наместо […]

Македонскиот водител вечерва прави свадба: Прва фотографија, невестата остава без здив

Mastilo

Во ноќен клуб во Штип, неговиот роден град, вечерва прави свадба познатиот македонски водител Миро Кацаров. Нашиот познат моден фотограф Стефан Соколовски ја објави првата фотографија со младенците кои навистина изгледаат одлично. Домаќинот на шоуто „Голден карпет“ уште кога ја побара за жена саканата во Рим најави спектакуларна свадба со […]

Познатиот актер пронајден мртов два дена пред 44. роденден: Го обожававме во оваа серија

Mastilo

Ѕвездата од хит-серијата „Општа болница“, Били Милер, почина на само два дена пред својот 44. роденден. Популарниот актер и трикратен добитник на Еми починал во петокот, јавија американските медиуми. Причината за смртта се’ уште не е откриена. Тажната вест новинарите ја дознале од некој вработените во „Белмонт“, ресторан и бар […]

Ѕвездата од омилените серии почина во сон: Беше во брак со еден од најбогатите мажи

Mastilo

На 76-годишна возраст почина познатата актерка Џој Чемберс Гранди. Глумеше во неколку мегапопуларни сапуници, а публиката најмногу ја памети како Рита во „Немирни години“, д-р Робин Портер во „Младите лекари“ и како Розмари Даниелс во „Соседи“. Втората сопруга на покојниот австралиски мултимилионер и ТВ-магнатот Рег Гранди, починала во сон во […]

Вера има 74 години, сите се уверени дека има 30: Еве како е можно (ФОТО)

Mastilo

Модната дизајнерка Вера Ванг сака да се фали со својот изглед. Со задоволство споделува фотографии на социјалните мрежи на кои е со откриен стомак или со разголени нозе. Таа во јуни го прослави 74-тиот роденден, а фановите уште еднаш останаа со подоотворена уста поради нејзиниот младешки изглед. „На улица без […]

Три години спијам со шефот на маж ми: Еве зошто треба да ми биде благодарен!

Mastilo

Една жена направи вистински хаос на интернет, кога на својот профил на „Твитер“ објави дека го изневерува сопругот со неговиот шеф. Она што изненади многумина е што таа не само што нема грижа на совест, туку и тврди дека нејзината прељуба имала неверојатно големо и позитивно влијание на нивниот брак. […]

Трагедија на Детска клиника: Почина двегодишно дете од Ресен

Mastilo

Трагедија Почина двегодишно дете од Ресен, дознава „Слободен печат“. Со Ковид 19, првично било хоспитализирано во Битола, па препратено на Детската клиника во Скопје. „Детето нема медицинска историја кај нас, бидејќи фамилијата живее во Германија. Од податоците што ги добивме имал сериозни претходно дијагностицирани состојби, белодробна хипертонија, трахеомалација, оперирана срцева […]

Македонија тагува: По кратко боледување почина проф. д-р Мицев

Mastilo

По кратко боледување денеска почина проф. д-р Витомир Мицев. Тој е еден од основоположниците на македонската психијатрија и психотерапија, поранешен претседател на Македонското лекарско друштво и на Македонската психијатриска асоцијација. Проф. д-р Витомир Мицев е роден 1940 година во Белград, образованието го завршува во Cкoпje, а специјализира во Лондон. Библиографијата […]

Голема загуба: Почина познатата новинарка, колегите се простуваат од Тамара

Mastilo

По долго боледување, рано утринава во Врање почина новинарката Тамара Китановиќ. Кариерата ја почна на радио, но телевизијата беше и остана нејзината најголема страст. Остави неизбришлива трага со своите оригинални емисии, а колегите ја препознаваа по исклучителната професионалност и ведриот дух, пишуваат српските медиуми. Китановиќ дипломира на рударско-геолошкиот факултет во […]