fbpx

Најголемиот заводник стана бездомник: Страшна слика се појави на интернет, јавноста шокирана! (ФОТО)

Mastilo

Актерот е непрепознатлив Хрватскиот глумец Франо Ласиќ шокира со новата објава на социјалната мрежа „Инстаграм“. На фотографиите, еден од најголемите заводници во поранешна Југославија изгледа како бездомник, валкан, искинат и непрепознатлив. Иако фановите за миг се збунија, бргу сфатија дека во прашање е нова улога. Ласиќ е во брак со […]

Ова момче му го промени животот на Никола Груевски: Знаете ли кој е на фотографијата?

Mastilo

Тој на „Фејсбук“ им посака среќа на годинашните матуранти Иако одамна не носи бркови и нема долга коса, многумина сметаат дека не се променил премногу. Унгарскиот премиер Виктор Орбан објави фотографија од својата матура. Сликата стана вирална на социјалните мрежи. Едни се шегуваат со неговиот изглед, а други нагласуваат дека […]

Почина ѕвезда од познатото шоу: Мајка ѝ со потресни зборови, имаше само 16 години

Mastilo

Американската ѕвезда од реалното шоу „Тодлерс енд Тијарас“ кое се прикажуваше на каналот TLC почина ненадејно на 16-годишна возраст. Во ова шоу Кајлија Поузи се прослави уште како дете, но остана позната во својата земја откако одлучи да продолжи да се натпреварува на избори за убавина. Тажната вест ја потврди […]

Пари во мај за овој знак: Прогноза на рускиот астролог Василиса Володина

Mastilo

Овој месец на еден хороскопски знак значително ќе му се подобри финансиската состојба. Ова го тврди познатиот руски астролог Василиса Володина. Според неа, овие луѓе секоја работа умеат да ја претворат во злато, особено ако им се ѕвездите наклонети, а овој мај тие дефинитивно ќе бидат на нивна страна. Станува […]

Девет деца со пет жени: Кои се синовите и ќерките на Аркан? (ФОТО)

Mastilo

Жељко Ражњатовиќ Аркан позади себе остави големо потомство. Освен Анастасија и Вељко кои ги доби во бракот со фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражњатовиќ, тој има уште седум деца со други четири жени. Од првиот брак со Наталија Мартиновиќ има четири – близнаците Војин и Никола и ќерките Милена и Маша. Трите […]

Допрва доаѓа најлошото од пандемијата: Бил Гејтс со најново предупредување

Mastilo

Еден од најбогатите луѓе на светот со црно сценарио Американскиот магнат, хуманитарец и филантроп, Бил Гејтс, се огласи со нова хорор-прогноза. Тој предупредува дека можно е да се создаде позаразна варијанта на вирусот и дека ризикот тоа де се случи е над пет отсто. „Светот допрва ќе го види најлошото […]

Македонија тагува: Ненадејно почина Благој Мицковски

Mastilo

Тажен ден за македонскиот спорт Во Битола денеска ненадејно почина поранешниот фудбалер Благој Мицковски-Гркот (68). Дресот на Пелистер го носеше со неколку генерации, межу кои и со најупешната во која беа Спасе Ристевски, Упале, Џоџа, Грбето, Тарзано.. Мицковски беше легенда на битолскиот фудбал, а вон теренот скромен и тивок семеен […]

Срцето ќе ви го скрши! Милена заминала во Германија со голема причина, загинала враќајќи се кај ќерка си

Mastilo

Блиски пријатели на починатата раскажуваат детали од нејзиниот живот Цел регион ја оплакува Милена М., 32-годишната самохрана мајка која загина во сообраќајна несреќа во Унгарија. Таа се враќала од Германија каде била на привремена работа кога автомобилот со кој патувала се излизгал под паркиран камион. Починала на лице место, информираат […]

Го користела инхалаторот на синчето да се дрогира, детето се задушило

Mastilo

Лаура Хит, зависничка од дрога од Велика Британија, е осудена на 20 години затвор за убиство на нејзиниот син астматичар. Пред пет години Хаким Хусеин (7) починал во семејниот двор „борејќи се за здив“, јавува „Скај њуз“. Оваа 40-годишна жена од Бирмингем е осудена за убиство од небрежност. Во пресудата […]

Се откажа од сè поради него: Која е сопругата на Бил Гејтс?

Mastilo

Имав среќа што можев да забременам тогаш кога посакував, вели таа Постојано беше во сенка на славниот сопруг, иако редовно е на листата со најмоќни жени во светот. Своите минути во медиумите конечно ги доби откако на изненадување на многумина, одлучи да стави крај на бракот со милијардерот и основач […]