fbpx

Двете бебиња пораснаа во две убавици: Легендарниот македонски голман со емотивна посвета за ќерките

Mastilo

Легендарниот македонски ракометар Петар Ангелов со емотивна посвета на социјалните мрежи се пофали дека неговите ќерки близначки се полуматурантки. Славниот Диви сподели и неколку фотографии, а неговата објава ви ја пренесуваме во целост. „Седми јануари 2009та година. Божиќ. Сите дома со семејствата освен ние ракометарите. Подготовките за светското првенство во […]

Ни Андријана, ни Шејла: Мики откри со која кандидатка од „Ѕвезде Гранда“ би снимил дует

Mastilo

Велешанецот Мики Секуловски ги живее своите ѕвездени денови, откако блесна во суперфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ и го освои второто место. Додека се’ уште трае еуфоријата, македонскиот пејач одлучи да им угоди на своите следбеници на социјалните мрежи кои имаа шанса да го прашаат се’ што ги интересира за неговиот […]

Десет години е со сопругот, внукот ѝ е најголема љубов: Македонската новинарка искрено за животот зад камерите

Mastilo

Познатата новинарка Душица Мрѓа во искрен муабет за „Женски магазин“ проговори за приватниот живот. Заштитното лице на ТВ 24 откри интересни моменти за сопругот и за семејството. „Мојот сопруг доаѓа од „нормалниот” свет, не е јавна личност, нема допир со мојот начин на живот, но за овие 10 години колку што […]

Долго чувана тајна: Јованка Јакимоска од „Никогаш не е доцна“ проговори за животот и за љубовта

Mastilo

Жирито, но и публиката во студиото едногласно порачаа дека во актуелната сезона на шоуто „Никогаш не е доцна“ нашата Јованка Јакимоска била најпозитивната натпреварувачка и дека е жена која едноставно одушевува со својата енергија. Македонската пејачка неодамна за „Гранд“ откри дека нејзината тајна е во молитвата и медитацијата кои редовно […]

Порасна без родители, пред три години проговори за болеста, а сега конечно е среќна: Македонската водителка го покажа момчето

Mastilo

Познатата македонска новинарка и водителка Цветанка Николова конечно е среќна и исполнета на секое поле. Оваа исклучително храбра девојка која неодамна стана заштитно лице на Канал 5 има исклучително тешка приказна, а по сите предизвици со кои морала да се соочи уште од најмала возраст, сега заслужено ужива во животот. […]

Андријана ги откри плановите со Мили, но и што прво ќе направи: Искрено интервју по освоеното трето место

Mastilo

По вторпат си ја проба среќата во „Ѕвездите на Гранд“, по вторпат се пласираше во финалето, но овојпат го освои високото трето место. На Андријана Петрушовска за влакно ѝ избегна победата, а талентираната Македонка тврди дека не ѝ е жал што на крајот триумфирала Шејла Зониќ. „Ова е многу голем […]

За влакно му избега победата во „Гранд“: Стана славен, па му се случи нешто непријатно

Mastilo

На младиот македонски пејач Александар Јосифовски пред две години за влакно му избега победата во суперфиналето на „Ѕвездите на Гранд“. Неговиот ментор Ѓорѓе Давид по завршувањето на шоуто откри зошто овој натпреварувач му влегол под кожа и откри болна вистина за него за која дотогаш се молчеше. „Не почнав да […]

Ја отпеа „Чудна жена беше Вера“: Ќе се изненадите каде живее денес

Mastilo

„Чудна жена беше Вера“, песна која ја сакаат различни генерации, и денес се пее на сите прослави и веселби. Снимена е во 1974 година, за Радио телевизија Белград, а малкумина знаат дека продуцент на овој евергрин е легендарниот Александар Сариевски. Ова во едно ТВ-гостување на Сител го откри Круме Спасовски, […]

„Беше чудно“: Прво интервју на Мики Секуловски по освоеното второ место, проговори и за Цеца

Mastilo

Мики Секуловски беше единствениот машки натпреварувач кој успеа да се пласира меѓу најдобрите шест кандидати во завчерашното суперфинале на „Ѕвездите на Гранд“. На крај заврши како второпласиран, а сега го даде и првото интервју во кое вели дека не очекувал да дотурка до самата завршница на регионалното шоу кога се […]

Штипски кардиохирург спаси живот на кошаркарски натпревар (ВИДЕО)

Mastilo

Штипскиот кардиохирург поздравен со овации Познатиот кардиохирург од Штип, д-р Сашо Николов, спаси живот на Меѓународен турнир во кошарка за ветерани во Суботица, објави локалната телевизија Стар. Откако натпреварот завршил, еден од учесниците на турнирот се струполил од масивен срцев удар. Лицето практично не давало никакви знаци за живот се’ додека […]