fbpx

Се огласи и братот на исчезнатиот Мартин: Неговата порака ќе ве расплаче

Mastilo

Оваа објава беше споделена на „Фејсбук“ Горан Јовановски, братот на исчезнатиот Македонец на Халкидики, преку порака на социјалните мрежи упати благодарност до грчките спасувачи и до Генералниот Конзулат во Солун кои изминативе три дена заедно со неговото семејство се во потрага по Мартин. „Мојата мајка и нашето семејство и пријатели […]

Неочекуван пресврт: Ова е вистината за Мартин, момчето по кое се трага на Халкидики

Mastilo

„Мартин е роден 1991 година, значи тој нема 28 години како што се пишува, туку има 30 години. Голема невистина се објавите дека Мартин бил слаб пливач. Апсолутно не е точно! Тој е одличен пливач, во минатото вежбаше и балет, значи има силна мускулатура на нозете и на телото. Тоа […]

Почина д-р Чепреганов: Лани на 86 конечно ја откри тајната за долговечноста

Mastilo

Прегледуваше пациенти речиси до последен здив. Слава му! На 87-годишна возраст почина македонскиот невропсихијатар-епилептолог, проф. д-р Методи Чепреганов. Тажната вест ја потврдија и од приватната болница во која работеше и по пензионирањето. „Со огромна жалост би сакале да Ве известиме дека денес по кратко боледување почина нашиот ценет и почитуван […]

(ФОТО) Поранешната македонска министерка ужива на најскапиот грчки остров

Mastilo

Поранешната македонска министерка за финансии, Нина Ангеловска, ужива во убавините на монденскиот грчки остров Миконос. Според фотографиите и „сторињата“ кои ги споделува на „Инстаграм“ може да се заклучи дека на оваа атрактивна летна дестинација младата бизнисменка заминала со фино женско друштво. Ангеловска во 2019 година стана првата жена министерка за […]

Ваков танц не сте виделе: Се омажи една од најследените Македонки (ВИДЕО/ФОТО)

Mastilo

Една од најследените и најкоментираните Македонки на „Инстаграм“, фитнес-инструкторката Ана Стојанова, се омажи за долгогодишниот партнер Кирил Јовчевски. Девојката со заводливи облини која домашните портали едно време ја нарекуваа македонската Ким Кардашијан, направи свадба која уште долго ќе се раскажува. Стојанова која во една прилика откри дека е зависна од […]

Славчо се одлучи за голема промена, омилениот прогнозер благодарен на Бога

Mastilo

Стружанецот Славчо Попоски кој со своите метео-анализи стана хит на социјалните мрежи сподели емотивен статус со кој сериозно ги замисли своите илјадници фанови. Момчето кое повеќе од една деценија го анализира времето и прави прогнози, пошироката јавност го запозна по големите поплави во Скопско во 2016 година кои однесоа и […]

Бел шешир и патики: Ебру и Џеди блеснаа на свадбата во Охрид

Mastilo

Ебру Шахин, ѕвездата на турската хит-серија „Невозможна љубов“, и НБА-ѕвездата со македонско потекло Џеди Осман денеска го кажаа судбоносното „ДА“ во Охрид. Како што и беше најавувано, во присуство на најблиските роднини и пријатели двојката се венча на брод, а случајните минувачи на охридското пристаниште не престанаа да ги фотографираат […]

(ФОТО) Митко Јанчев со оригинална забава

Mastilo

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев (40), направи оригинална забава за петтиот роденден на својата ќерка. Семејството и гостите славеа во уникатен амбиент инспириран од „Тик Ток“, една од најпопуларните социјални мрежи во моментов кај младите. „Среќен 5-ти роденден Мила, чекори безгрижно низ детството“, напиша Јанчев на „Фејсбук“ и на „Инстаграм“. Фото: […]

Солзи и неверување: Македонија тагува, ненадејно почина Илија

Mastilo

На 55-годишна возраст вчера ненадејно почина Илија Хаџи-Мојсов, долгогодишен физеотерапевт на фудбалскиот клуб „Беласица“, вработен во Клиничката болница во Штип. „Имаше магична моќ во рацете“, пишува администраторот на фејсбук-страницата „Штипски асови“. Неговите сограѓани велат дека бил почитуван професионален масер кој помогнал многу спортисти, но и други пациенти побрзо да ги […]

Вака почна сè: Александар проговори за алкохолизмот, не се трезнел со месеци

Mastilo

Не стивнуваат реакциите во јавноста откако Ѓорѓе Давид одлучи да проговори за пороците на младиот македонски пејач Александар Јосифовски на кој во суперфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ за влакно му избега победата. Славниот рокер откри дека омилениот Сале имал сериозни проблеми со алкохолот, а сега на оваа тема конечно си […]