fbpx

Мислеа дека е геј, Македонките ги полуде: Има четири деца и изгледа уште подобро

Mastilo

Сите добро се сеќаваме на едно од најхитовските изданија на „Евросонг“ кога победи Руслана, а наш претставник беше Тоше Проески. Токму таа 2004 година во Истанбул настапи и Сакис Рувас, грчкиот претставник кој го отпеа заразниот рефрен Shake It, а Македонките преку ноќ се вљубија во него. Сакис заврши на […]

Каква Јованка Броз: Оваа жена му беше најголема љубов на Тито

Mastilo

Ако се суди по историските записи, третата сопруга на Тито, Херта Хас, во 1943 година за време на второто заседание на АВНОЈ, го фатила својот сакан како води љубов со партизанката Даворјанка Пауновиќ, курирка и секретарка на врховниот командант. Двајцата биле жестоко критикувани поради кршењето на партизанските морални норми, односно […]

Најубавиот Арап на светот зеде мажествена жена: Неочекуван пресврт, еве каде е денес

Mastilo

Тој беше прогласен за најубав Арап на светот, но дури по неверојатната ситуација што му се случи во Саудиска Арабија Омар Буркан Гала е ирачки модел, актер и фотограф кој поради необичен скандал пред десет години се прослави ширум светот. Имено, неговата убавина беше толку волшебна, што токму поради неговиот […]

Четири пати се женеше, поради ова немаше деца: Легендарниот актер криеше голема тага

Mastilo

Никола Симиќ, легендата на југословенскиот театар, почина во 2014 година, а ќе остане запаметен по маестралните улоги кои ги одигра. Важеше за актер кој љубоморно го чува својот приватен живот и не сакаше да зборува за своето семејство. Во едно од ретките интервјуа кои ги даде зборуваше дека заљубувањето го […]

Жените во Југославија врескаа по него: Исчезна од естрадата, а еве како изгледа денес

Mastilo

Годините си го прават своето Рок-пејачот Филип Жмахер во 90-тите ја покори југословенската сцена со својот можен вокал, а богами и со изгледот. Сепак, во екот на популарноста одлучи да се повлече од музичката сцена. Жмахер, кој беше миленик на женската публика, во 1995 година победи на фестивалот „Славјански базар“ […]

Кога некој ќе ве предаде, вака одговорете му!

Mastilo

Медиумите многу често го цитираат легендарниот холивудски актер Ал Пачино. Особено она што тој го изјавил за предавството од блиски луѓе треба да го сфатите сериозно, ако сакате да живеете подобро. „Предавството е составен дел од животот. Родителите ги напуштаат своите деца, оние кои се колнеле на вечна љубов преку […]

Ширум Југославија жените паѓаа во транс за него: Денес е непрепознатлив (ФОТО)

Mastilo

Роден е во Карловац 1964 година. Во својата кариера објави 14 албуми од кои произлегоа многу хитови. Претежно романтични рефрени, љубовни песни од кои најпознати се „Шарене очи“, „Испод твога јастука“, „Ти си моја сречна ѕвезда“, „Под крилима неба“ и онаа која веројатно ја знаат сите – „Дао сам ти […]

Бурниот живот на Јатаганац: Стана татко на 57, пороците го уништија

Mastilo

Беше исклучително добар човек, одличен уметник, духовит и секогаш пријатен за разговор. Беше човек кој секогаш знаеше да изненади со неговите луцидни идеи, едноставно уживаше во животот. Вака блиските се сеќаваат на легендарниот југословенски глумец Јосиф Татиќ кој, иако одигра и многу посериозни и потешки улоги, публиката најмногу го памти […]

Пет деца од два брака, афера со малолетнички.. Кој беше Берлиускони? Една работа особено ќе ве изненади

Mastilo

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони почина денеска на 86-годишна возраст. Контроверзниот бизнисмен интензивно се лекуваше од леукемија, јавуваат светските медиуми. Роден е во Милано на 29 септември 1936 година, а неговата биографија е полна со скандали, обвинувања за корупција, сексуални афери и контроверзни деловни потфати. Тој беше лидер на политичкото […]

Страшно! Загина најдобриот фраер на естрадата, Ивана се прости од него

Mastilo

Постигна голем комерцијален успех уште во 2000 година кога се појави на музичката сцена Освен со својот талент, жените веднаш ги освои и со физичкиот изглед. Неверојатно шармантен и атлетски граден, Зоран беше еден од најдобрите фраери на естрадата. Со спотот за песната „Милице“ кој изобилуваше со провокативни сцени, направи […]