fbpx

Видно ослабен: Врчак денес е непрепознатлив (ФОТО)

Mastilo

Раде Врчаковски-Врчак во раните 2000-ти уживаше огромна популарност кај нас. Жените го обожаваа, мажите му се восхитуваа на животниот стил, неговото име секојдневно се провлекуваше во тогашните таблоиди. Несудениот доктор пред речиси една деценија одлучи комплетно да се повлече од медиумите. Неговите блиски пријатели и поранешни соработници велат дека и […]

Овој човек не старее: И Лила падна на неговиот шарм (ФОТО)

Mastilo

Роберт Саздов од ,,Куку леле” е новиот уметнички директор на реномираниот фестивал за забавни мелодии ,,Макфест” кој неодамна се одржа во Штип. Тој дојде на местото на Владимир Дојчиновски-Дојчин и воведе значителни промени во концептот на ова 37-то издание на манифестацијата. Докажаниот автор и музичар претходно објасни дека со укинувањето […]

Ваков не сте го виделе: Боки 13 како скромно и сосема нормално момче (ФОТО)

Mastilo

Бојан Јовановски вчера бил претепан во дворот на затворот во Идризово.  Познатиот Боки 13 бил удиран во главата и телото, по што со Брза помош бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје, информираат медиумите. Професионалниот пат на Јовановски е навистина филмски. Иницираше контроверзни насловни страни и со приватниот живот, како […]

На ист начин завел 24 жени: Младо момче ја откри тајната

Mastilo

Ако некој профитираше од пандемијата, тоа сигурно е ова 28-годишно момче Дерек Малоуни, водоинсталатер од Бостон, преку ноќ стана популарен откако неколку жени на социјалните мрежи споделија приказна за млад мајстор кој истовремено е и психолог и љубовник. Како вистински џентлмен, Дерек не сака да зборува за своите „подвизи“ вон […]

Тројца Македонци што владеат на „Инстаграм“

route99

Македонските мажи не само што внимаваат на својот животен стил, туку и навистина се свесни за впечатокот кој го оставаат. Оние кои имаат совршено дефинирани тела, истите често ги користат како свој адут, па судејќи по фрекфенцијата на нивните инстаграм-профили, може да се заклучи дека жените навистина ги обожаваат. Веќе […]

Самарџиќ проговори за болеста: Долго не бев свесен што ми се случува

Mastilo

Со лекарства ја држи под контрола Од тироидната (штитна) жлезда често заболуваат жени, но и мажите не се поштедени од таканаречениот Хашимото синдром. Затоа се случува со месеци да имаат симптоми, без да им биде одредена вистинската дијагноза. Токму ова му се случило на Жељко Самарџиќ. „Се работи за автоимуна […]

Најголемиот заводник стана бездомник: Страшна слика се појави на интернет, јавноста шокирана! (ФОТО)

Mastilo

Актерот е непрепознатлив Хрватскиот глумец Франо Ласиќ шокира со новата објава на социјалната мрежа „Инстаграм“. На фотографиите, еден од најголемите заводници во поранешна Југославија изгледа како бездомник, валкан, искинат и непрепознатлив. Иако фановите за миг се збунија, бргу сфатија дека во прашање е нова улога. Ласиќ е во брак со […]

Имам 21 година, а веќе сум реализиран како татко: Синот на Анѓушев си ја отвори душата

Mastilo

Огнен Анѓушев, синот на познатиот македонски бизнисмен и поранешен вицепремиер Кочо Анѓушев, најави лансирање на сопствен моден бренд. Анѓушев кој има завршено моден дизајн на престижниот факултет Иституто Марангони најави женска гардероба изработена од фини материјали наменета за свечени пригоди. Во искрено интервју за тинејџерскиот портал „Хаштаг“ тој зборува како […]

Со Благица се заедно од деца: Инспиративната љубовна приказна на Филип Миркуловски

Mastilo

Вечерва го игра последниот меч за Македонија. Посакува среќен крај и пласман на СП Филип Миркуловски, еден од најдобрите средни бекови во нашата историја, денеска против Чешка ќе го игра последниот натпревар за македонската репрезентација. Најави дека ќе има доста емоции и се надева на среќен епилог – победа и […]

Имаат ќерка, не живеат заедно: Која е младата сопруга на Ѓорѓе Давид од „Гранд“?

Mastilo

Јавноста малку знае за приватниот живот на познатиот музичар Рокерот Ѓорѓе Давид, кој веќе неколку сезони е во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, е во емотивна врска со 18 години помлада жена. Нејзиното име е Ана, а плод на нивната љубов е ќерката Сташа. Она што збуни многумина е тоа што […]