fbpx

Татко ми бил пронајден мртов, закопан.. Се огласи ќерката на убиениот Панче

Mastilo

Исто лице е осомничено за убиствата на исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски кој имаше 74 години. Според обвинителот, сите осомничени се Македонци. Вања беше исчезната од понеделникот (27 ноември), додека Панче од средата (22 ноември). Вања и Панче никогаш во животот не се познавале, ниту пак се […]

Ги убил ист човек, познат ѝ е на јавноста: Страшни детали за убиецот на Вања и Панче

Mastilo

Во околината на Скопје е пронајдено телото на 14-годишната Вања, а во околината на Велес е пронајдено телото на 74-годишниот Панче. Според извори на Канал 5, извршител на грозоморните убиства е градежен претприемач од Скопје со иницијали Љ.П. ,кој неодамна бил во притвор во Хрватска. Осомничен за двете убиства и […]

Шпекулации и теории на заговор! Паника! Страв!

Mastilo

„МВР должи сериозна прес конференција веднаш зошто вечерва ниеден родител нема да спие мирно во Македонија. И тоа како фали објаснување што е тоа „користољубие“ и поврзаноста меѓу двата случаи“, напиша на својот фејсбук-профил д-р Ненад Лазаров. Неговиот статус за неполн час собра илјадници лајкови. Многумина се прашуваат колку родители […]

Кој е убиениот Панче? Неговата ќерка пред неколку дена даде потресна изјава

Mastilo

Исти лица стојат зад убиствата на исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски кој имаше 74 години, објави Обвинителството. Од спроведените истражни дејствија утврдено е дека и двете убиства се извршени од истите лица, чиј мотив е „користољубие“. Според обвинителот, сите осомничени се Македонци. Вања беше исчезната од понеделникот […]

Најнова вест! Трагедија! Вања е пронајдена мртва, шокантни детали

Mastilo

Денеска во околината на Скопје е пронајдено безживотното тело на малолетната В.Ѓ., која беше пријавена за исчезната на 27.11.2023, а во околината на Велес е пронајдено и телото на П.Ж.(74) од Велес, кој на 24.11.2023 беше пријавен за исчезнат, соопшти Обвинителството. Во врска со двата случаи, осомничени се пет лица, […]

Исчезнувањето на Вања: Се вештачи запленетото возило, ова се деталите

Mastilo

Последната информација од МВР е онаа за вчерашното приведување на пет лица кои се поврзуваат со исчезнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска. Во интерес на истрагата, детали не се споредуваат. „Синоќа до доцните часови се работеше интензивно. Морам да кажам дека имаме приведено пет лица и обезбедено едно возило, со што […]

Новогодишна бајка: Овие знаци ги чека најмногу среќа во љубовта

Mastilo

Само малкумина ќе почувствуваат вистинска среќа кога е во прашање љубовта Астролизите истакнуваат дека припадниците на овие хороскопски знаци ќе добијат најмногу внимание за претстојните празници Бик Силата ќе одигра клучна улога во вашиот љубовен живот. Луѓето кои ќе ги запознаете ќе ви покажат како на најдобар можен начин да […]

Утре е голем ден, од срце помолите се: Секоја жена мора да го направи ова

Mastilo

На 4 декември се празнува Воведение на Пресвета Богородица. Народот овој празник го нарекува Пречиста, што одлично ја доловува неговата смисла. Тоа е празник на воведувањето на пресветата девојка Марија во Ерусалимскиот храм. Првосвештеникот Захарија ја воведе не само во храмот, туку и во Светињата над светињите, т.е. во најсветото, […]

Другар му ја силувал ќерката, па свирепо го убил: Вака му се одмаздил

Mastilo

Мистериозно злосторство одекна во медиумите, откако се обелоденија причините за несреќата. Убиството на Олег Свидиров од Русија ја крена јавноста на нозе, откако беше ликвидиран од неговиот најдобар другар Вјачеслав поради тоа што му ја силувал ќерката. Според извештајот, Вјачеслав го убил Олег откако во неговиот телефон открил видеоматеријал на […]

Не излегувала многу, имала неколку другарки: Нови детали за исчезнатата Вања

Mastilo

Сѐ уште интензивно се трага по 14-годишната Вања. Нејзината мајка за српски Телеграф вели дека таа е деветто одделение, не излегувала многу, имала неколку другарки и најчесто била дома. -Ги проверивме сите нејзини профили на социјалните мрежи, ги имам сите нејзини лозинки, не забележавме ништо чудно. Вања не е таква […]