fbpx

Шок среде операција: Мислеше дека пациентот е под АНЕСТЕЗИЈА, но погледнете му ја раката (ВИДЕО)

Mastilo

Ах, кога ѕидовите би имале очи и уши. Особено оние во операционите сали. Сигурно би можеле да раскажат многу среќни приказни, да опишат лекарски подвизи, но и да посведочат за некои тажни и трагични исходи. Сепак, некогаш се случуваат ситуации кои не можат да се предвидат, а се однесуваат, најблаго […]

Син ѝ одбил да се лечи, тоа ѝ е најголемата болка: Добрила наполни 95 години, ОВА ѝ дало сила да продолжи да живее

Mastilo

Добрила Ивановска-Чабриќ, победничката на ветераните во шоуто „Никогаш не е доцна“, денеска наполни 95 години. Животот не ја мазел воопшто, но успеа да се справи со сите предизвици и да дочека длабока старост. Неодамна раскажа дека кај неа дома секогаш е весело. Времето го поминува корисно и, како што кажа, […]

Ангелина падна во кома и почина: Мајката Вера шокирана од причината за смртта

Mastilo

Качила температура и се пожалила на силни главоболки. Неполни две недели подоцна починала Смртта на Ангелина ја згрози јавноста откако нејзината мајка ги објави резултатите од обдукцијата и го впери прстот кон лекарите. Дванаесетгодишното девојче од Новосибирск во училиште примило вакцина против менингоенцефалитис што се пренесува преку крлежи. По имунизацијата, […]

(ФОТО) Вистински фраери: Кои се синовите на Памела Андерсон?

Mastilo

Децата кои ги доби од краткиот и бурен брак со рокерот Томи Ли отсекогаш биле интересни за медиумите На „Нетфликс“ конечно е достапен документарниот филм за Памела Андерсон. По бројните гласини, претпоставки и разни озборувања, секс-симболот од 90-тите одлучи да ја раскаже својата верзијата на приказната. Во „Памела, љубовна приказна“ […]

Бремената Анѓелка јавно го бакнува идниот сопруг: Веќе не ја крие врската со несудениот кум (ФОТО)

Mastilo

Лудо вљубени Познатата српска актерка Анѓелка Прпиќ конечно е фотографирана со трудничкото стомаче на настан во Белград кој го организираше нејзината драга пријателка Марија Килибарда, водителката на шоуто „Твоето лице звучи познато“ кое се прикажуваше и кај нас. Актерката која се прослави во серијата „Андрија и Анѓелка“ на ивентот се […]

Сораја се забавува пред породување: Ноќниот живот не смее да трпи (ФОТО)

Mastilo

Една од најекспонираните таканаречени старлети во регионот ќе стане мајка На само неколку дена пред породување, Сораја Вуќелиќ одлучи да се опушти, па со блиски пријатели уживаше во еден ноќен клуб во Загреб. Познатиот српски модел, ескорт-дама и поранешна плејбој-зајачица последниот период комплетно се повлече од социјалните мрежи и речиси […]

Ја загуби најважната битка: Почина младата Ивона, шампионски се бореше до последен здив

Mastilo

Тажна вест ги вознемири сите По едногодишна битка со акутна леукемија почина младата кошаркарка Ивона Ѓикановиќ од Црна Гора. „Ќе ја паметиме во бескомпромисната борба на теренот. Доби многу битки, но денеска ја загуби онаа најважната. Шампионски се бореше до последен здив“, пишува во една од трогателните посвети за неа […]

Борко Ристовски доби ќерка, одбра име со посебно значење

Mastilo

Поранешниот македонски репрезентативец Борко Ристовски стана татко по вторпат. Нашиот „министер за одбрана“ открива дека ќерката требало да се вика Ирис, но бидејќи се родила на празникот Св. Атанас, одлучиле да го добие името Анастасија. Анастасија е име со грчко потекло добиено од зборот „anastasia“ што значи „таа што воскресна“ […]

Македонија тагува! Царството небесно, Бог да те прости! Вечен да ти е споменот, отец Јане..

Mastilo

Тажна вест е споделена на фејсбук-страната на храмот Свети вмч. Димитриј-Скопје. Се упокои свештеникот Јане Илиев. Објавата ви ја пренесуваме во продолжение: „Со неизмерна болка и тага Ве известуваме дека во петок, на 27 јануари, во доцните попладневни часови, по кусо, но тешко боледување, се упокои нашиот сослужител и доскорешен […]

Почина брат ѝ на Марија Шерифовиќ: Пејачката скршена по големата семејна трагедија

Mastilo

Долго чувана тајна Полубратот на Марија Шерифовиќ кој нејзиниот татко го доби во вонбрачна врска го знаете сите. Данијел Павловиќ јавноста го запозна кога во 2008 година се појави во музичкото шоу „Операција триумф“ каде се натпреваруваше и нашиот Александар Белов. Она што на публиката ѝ е помалку познато, е […]