fbpx

(ФОТО) Совршена на 60 години: Лепа Брена во бикини

Mastilo

Лепа Брена со сопругот повторно ужива на егзотична дестинација за новогодишните празници, а овојпат изборот падна на Малдиви. Фолк-ѕвездата направи селфи во розево бикини и покажа зошто е една од најубавите жени на својата генерација. Фановите не штедеа комплименти. „Имаш 60 години и совршено тело“, ѝ порачаа тие.

Џорлев денеска ќе наполнеше 54: Неговиот син со трогателна посвета

Mastilo

Македонскиот виртуоз на виолина, маестро Зоран Џорлев, денеска требаше да го прослави 54-от роденден. На социјалните мрежи се огласи неговиот постар син Наско. – Татко, денес ќе ти го славевме 54-тиот роденден. Душава ме боли од замислата дека нема да ја видиме пак твојата искрена насмевка. Те сакаме најмногу татко, […]

Сака црно вино, вози БМВ: Кој е Караџовски приватно?

Mastilo

Д-р Жарко Караџовски изминатиов период често го имаше во медиумите. Освен за состојбата со Ковид-19, неретко беше расположен да зборува и за приватниот живот, па тоа го стори и во ТВ-шоуто „Еден на еден“. Меѓу другото откри дека десет години живеел во Србија каде работел на Воено медицинска академија во […]

(ФОТО) Се породи Хурем: Ќерката доби преубаво име

Mastilo

Турската актерка со германско потекло, Мерјем Узерли, која се прослави по улогата Хурем Султан во хит-серијата „Величенствениот“, по вторпат стана мајка. Радосната вест таа самата ја сподели со нејзините следбеници на „Инстаграм“ каде објави и фотографија која ги разнежни сите. Мерјем (37) роди ќерка, а го откри и името кое […]

Ништо нема да биде исто: Бајага скршен од болка по смртта на Ненад

Mastilo

Познатиот басист Ненад Стефановиќ Јапанац почина на 62 години. Со години соработуваше со бројни големи имиња на југословенската сцена – „Бајага и Инструктори“, „Бијело дугме“, Оливер Мандиќ, „Пилоти“.. Неговите пријатели со емотивни пораки се простуваат на социјалните мрежи, а меѓу нив и Момчило Бајагиќ. „Драги пријатели, минатата година ја испративме […]

Ќе ве изненади: Откриена тајната на Лепа Брена

Mastilo

Не ѝ е лесно, на шега коментираат фановите Една од најголемите ѕвезди во поранешна Југославија, славната Лепа Брена, конечно призна што ја мачело со години. Таа неодамна откри дека го мразела своето уметничко име, иако речиси никој не ја знае како Фахрета Јахиќ. – Да знаев на почетокот на кариерата […]

(ФОТО) Веќе не е русокоса: Водителката на „Работна акција“ не личи на себе

Mastilo

Тамара Грујиќ драстично го промени изгледот. Омилената водителка која стана препознатлива по хуманитарниот проект „Работна акција“ не е повеќе русокоса. Фановите се изненадени од трансформацијата, но на повеќето им се допаѓа што Грујиќ конечно се охрабрила да промени нешто на себе. Тажната животна приказна на Тамара Грујиќ можете да ја […]

Маск стана најбогат во светот, ова се неговите клучни совети!

Mastilo

Илон Маск, ексцентричниот претприемач и љубител на вселенско патување и официјално стана најбогат човек во светот. Го надмина основачот на Амазон, Џеф Безос, на индексот на милијардери на Блумберг и се искачи на тронот со богатство од 194,8 милијарди долари, дури 9,5 милијарди повеќе од Безос. Илон Маск има строги […]

Кога ќе ви требаат белите мантили, а не црните мантии, ние ќе се „бањаме“: Д-р Нико Беќаровски удри по верниците

Mastilo

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија објави статус на својот профил на „Фејсбук“ преку кој упати критика до свештените лица и до верниците. „Сите Вие кои вчера со едно исто лажиче по храмовите се причестивте, десетмесечниот деноноќен труд на белите мантили го обесчестивте. Кога на 19 јануари ќе Ви […]

(ВИДЕО) Ќе сечеме глави: Двајца мажи во скопски автобус со смртни закани кон сопатниците

Mastilo

Видео во кое двајца мажи со погрдни зборови агресивно им довикуваат на сопатниците во автобус на ЈСП почна масовно да се шири на социјалните мрежи. „Ај да ги направиме познати МОРОНИВЕ! Жена во години им вели да стават маска, тие ја тепаат! Се закануваат на пола автобус дека ќе му […]