fbpx

(ВИДЕО) Кога слеп ќе прогледа: Се јави и Цацко за короната

Mastilo

Комичарот Љупчо Бубо Каров, кој за разлика од своите партнери од легендарното трио „К 15“, се помалку го има на ТВ-екраните, конечно сними интересно видео и тоа за она што сите нѐ мачи – коронавирусот. Каров кој во меѓувреме стана и советник на министерот без ресор Роберт Поповски, преку ликот […]

(ВИДЕО) Ова е појако од било кој скеч: Еве за што сѐ ги плаќаме политичарите

Mastilo

Неверојатно! Ова е појако од било кој скеч, напиша легендарниот Миле Паника под видеото кое стана хит на социјалните мрежи. Во соседна Србија, најголемиот проблем на локалната самоуправа во градот Куршумлија, е замислете ГОВОРНИЦАТА од која советниците во Општината се обраќаат. На едни им е превисока, на други прениска. Дали на […]

Шефот на Телеком: Платата ми е 5.180 евра, се срамам

Mastilo

Бедри Истрефи, извршниот директор на јавното телекомуникациско претпријатие Телеком на Косово, се чувствува засрамен поради неговата месечна плата од 5.180 и побарал таа да му се намали, јавува дописникот на МИА од Приштина. Во интервју за ТВ Дукаѓини, Истрефи вели дека барањето за намалување на платата го поднел еден месец […]

Новороденчиња со заштитни визири го разнежнија светот

Mastilo

Во болницата Прарам во Бангкок, на новородените бебиња им ставаат заштитни визири за да ги заштитат од потенцијално заразување со коронавирус. Фотографиите кои ги направи „Ројтерс“ веднаш станаа хит на социјалните мрежи и го разнежнија целиот свет. И додека католиците го слават Велигден, на Тајланд моментално се празнува Сонгкран, нивната […]

Ги посетил родителите во Прилеп: Новинарот кој ги стави Заев и Мицкоски во изолација прво бил негативен

Mastilo

Лидерите на двете најголеми политички партии во земјава, Зоран Заев и Христијан Мицкоски од денес се во домашна изолација, откако министерот за здравство, Венко Филипче, утринава соопшти дека и двајцата биле на гости во една телевизиска куќа каде што биле интервјуирани од новинар за кого тестовите покажале дека е позитивен […]

Вознемирувачко ВИДЕО: Ова се случува во болница во Барселона

Mastilo

Болниците се полни, a сериозно заболени постојано пристигнуваат. Единствениот звук кој се слуша се брзите движења на медицинскиот персонал и машините кои ги одржуваат пациентите во живот. Очајно болни и немоќни, тоа е реалноста со која Шпанија се соочува. Вака почнува репортажата на „Скај њуз“ за лекарите кои 24 часа […]

Ако си ја примил оваа вакцина како дете, заштитен си од корона?

Mastilo

Ново истражување покажува дека во земјите каде луѓето ја примаат БЦГ вакцината по раѓањето, смртноста од коронавирус е помала. Оваа вакцина создава имунитет против туберколоза, но сѐ уште не е јасно како помага кај коронавирусот, пренесува хрватскиот портал „24 сата“. Всушност, земјите во кои вакцината е задолжителна, имаат десет пати […]

(ВИДЕО) Вонземјани во Куманово: Кој ни фрла таканаречена КОРОНА?

Mastilo

Извесен Методија Трајаноски на „Фејсбук“ сподели интересно видео кое досега е споделено од над 2.000 луѓе. – Ова е снимано над Куманово вечерва. Некој дечко го снимил случајно пред зајдисонце. Облак не е милијарда посто. Еве кој ни фрлат од „таканаречената КОРОНА“!!! – пишува Трајаноски под објавата. Интересни се и […]

Овој моден додаток ќе ја одбележи 2020 година

Mastilo

Едноставен е, а многу впечатлив Сите многи добро сме запознаени со моќта на модните детаљи кои и наједноставните комбинации може да ги направат комплетно поинакви и препознатливи. Станува збор за едноставен, а многу впечатлив моден додаток – ременот кој токму оваа пролет пристигнува во облик на ланец. Доколку сѐ уште […]

Голема промена: 3 знаци на кои полната месечина им носи среќа

Mastilo

Сезоната на Овенот е одамна започната и сега ја доживуваме неговата огнена страст. По појавувањето на супермесечината на 8 април 2020 година, работите се интензивираа, особено за три хороскопски знаци за кои допрва следуваат големи промени ВАГА Оваа полна месечина е во вашиот знак, па промените ќе ги доживеете многу […]