fbpx

Ја нарекуваат македонската Северина: Која е Марија од Битола, најплатената пејачка кај нас?!

Mastilo

Не е грев ако сте меѓу оние кои првпат слушаат за оваа наша пејачка, затоа што и ние неодамна ја откривме. Малку „мањачевме“ по социјалните мрежи, малку „гуглавме“ за неа, па сфативме дека таа е „една од најплатените пејачки кај нас“, „македонската Северина“ и „кралица на бакшижот“. Нејзиното вистинско име […]

Рада во петтата деценија роди тројка: Најубавиот подарок го добив на големиот празник Богојавление

Mastilo

Бог е голем Рада Лазовиќ и нејзиниот сопруг Милан на големиот христијански празник Богојавление станале родители на дури три дечиња. Во својата 46-та година, Рада на свет ги донела Драга, Данило и Богдана. „Среќната мајка се породи на Гинеколошко акушерската клиника „Народен фронт“ во Белград“, потврдиле за агенцијата „Рина“. Среќните […]

СРАМОТА! Ова е д-р Даниел кој ја загуби дозволата за работа: На ВИДЕОТО се гледа што прави за време на операција

Mastilo

Пластичниот хирург Даниел Аронов од Австралија ја загуби лиценцата за работа, иако претходно беше еден од најпочитуваните во својата бранша на овој континент. Аронов скапо го чинеше една снимка што ја прикачи на „Тик Ток“ каде го следат неверојатни 13 милиони луѓе. Иако пред спорното видео имаше објавено уште неколку […]

ТРАГЕДИЈА! Ненадејно почина познатиот пејач, колегите се простуваат

Mastilo

Тажна вест, нека почива во мир Умре Милија Митровиќ, кантавтор и текстописец од Ужице, објавија српските медиуми. Популарниот „каубоец“, како што го нарекуваа колегите и пријателите, починал ненадејно, соопштија неговите колеги и пријатели. Со музика почнал да се занимава уште во 60-тите години на минатиот век. Заштитен знак му беа […]

Бранко Ѓуриќ скршен од болка: Патувај мирно!

Mastilo

Си замина најдобриот, напиша тој на социјалните мрежи Не стивнуваат реакциите по смртта на актерот Александар Саша Петровиќ кој почина вчера во Сараево на 61-годишна возраст. Денеска на „Инстаграм“ со трогателна посвета се огласи и популарниот актер, режисер и стендап комичар, Бранко Ѓуриќ Ѓуро. „Вчера си замина најдобриот актер на […]

Ѝ дадоа 6.000 денари да ја тргне шминката пред дечко ѝ (ВИДЕО)

Mastilo

Видеото преку ноќ стана вирално Позната шпанска инфлуенсерка ја разбранува јавноста со предизвикот кој ѝ го наметна на една млада девојка. Лупита Анаја ѝ понуди сто евра да го отстрани мејкапот и првпат да го покаже природното лице бред дечко ѝ. Ѝ даде влажни марамчиња, прво ја избриша пудрата од […]

ШОКАНТНА СЦЕНА! Нови детали за смртта на ѕвездата од реалното шоу, ова е ВОЗНЕМИРУВАЧКО!

Mastilo

Нејзината ненадејна смрт го потресе светот Натпреварувачката во реалното шоу „Голи и исплашени“, Мелани Раушер, пред шест месеци почина под мистериозни околности во Аризона. Оваа 35-годишна жена која беше ѕвезда во две сезони на популарната емисија на „Дискавери“, без знаци на живот беше пронајдена во гостинската соба во семејната куќа […]

Беше лудо вљубен во Брена: Почина познатиот актер, ОВАА нивна средба сè уште се прераскажува

Mastilo

Се прослави како Чаки во легендарниот филм „Хајде да се волимо“ Во Сараево денеска почина познатиот босански актер Александар Саша Петровиќ. Тажната вест на „Фејсбук“ ја потврди режисерот Срѓан Вулетиќ. Глумецот кој на големото платно беше лудо вљубен во Лепа Брена, последните 15 години не даваше интервјуа. Живееше повлечено, а […]

ОГРОМНА ТАГА! Тато, сакам уште еднаш да те гушнам и да те бакнам..

Mastilo

Почина популарниот јутјубер, пораката на неговиот шестгодишен син ќе ве скрши По долга и тешка битка со ракот на дебелото црево, во средата наутро починал познатиот инфлуенсер, јутјубер и тиктокер Ренди Гонзалес, потврди семејството. Гонзалес, кој се прослави под псевдонимот Enkyboys, за тешката болест првпат проговори во април минатата година […]

Пејачката ги исмеја водителките на Канал 5: Кралици на непосредноста! (ФОТО)

Mastilo

Најголемиот музички настан во регионот, Music Awards Ceremony (MAC), во организација на „Скај мјузик“ се одржа вчера и завчера во Белградска арена. Ексклузивните права за пренесување на настанот кај нас ги имаше Канал 5, а коментаторската позиција им беше доверена на заштитните лица на оваа телевизија, Јелена Спенџарска и Вера Мештеровиќ. […]