fbpx

Барем една убава вест! На овие граѓани им следува солиден прилив, парите ќе им бидат префрлени во ноември

Проверете дали сте на оваа листа

Припадниците на овие три хороскопски знаци наредниот месец ќе имаат огромен прилив

Близнаци

Уште на почетокот на ноември ќе почне да им „крцка“ паричникот. Им претстојат сериозни бизнис спогодби. Ќе постигнат неочекувано голем успех во сè што се однесува на инвестиции, заеми и финансиски договори. Парите сами ќе доаѓаат. Најдобра заработка ќе биде од трговија и работи поврзани со комуникација и транспорт, но исто така и работа преку интернет.

Лав

Крајот на ноември ќе им донесе огромен прилив, но и можни ризични бизниси, поради вложување на голема сума на пари. Би требало да прифатат соработка со Бик или со Вага. Во вашето поле на работа и кариера ова се совршени аспекти кои треба да се искористат за да се консолидираат некои деловни фондации, да се воспостави одлична соработка со луѓето на власта, но и да се заработат пари од она што го сакате.

Јарец

Ги очекува унапредување на работното место, односно позитивни договори со претпоставените. Работата во врска со недвижности, како и решавање на станбено прашање, исто така, може да биде главна окупација на припадниците на овој знак во ноември.

Следни Објави

Естрадата тагува: Почина познатиот музичар

Почина реномираниот професор и музичар Мајкл Ајбо Купер, јавуваат светските медиуми. Беше клавијатурист, текстописец и вокал на Inner Circle до 1997 година и основач на реге-составот Third World. По повеќе од две децении турнеи и настапи стана редовен професор на Колеџот за визуелни и применети уметности во Кингстони. Неодамна почина и неговата сопруга […]