fbpx

Се сеќавате ли на струмичанката Љупка Митрова? За неа сега зборува цела Хрватска

Пред неколку години македонските портали речиси секојдневно пишуваа за Љупка Митрова која во јавноста се претставуваше како моден блогер и инфлуенсерка.

За атрактивната струмичанка сега зборува цела Хрватска откако тамошните фотографи случајно ја начекаа во центарот на Загреб.

Магазинот „Стори“ ѝ посвети цел текст и е фасциниран од нејзиниот аутфит.

„Заводливата Љупка носи припиен комплет на италијанскиот моден бренд Пинко кој ја истакнува нејзината витка линија и заносните облини. Се работи за плетен црно-бел кардиган со долго здолниште.

Со овој комплет таа искомбинирала скапи модни детали-гучи влечки со потпетици, модел кој чини 695 евра.

Вниманието сепак го украде нејзината светложолта чанта Прада која чини 2.400 евра“, пишува „Стори“.

Популарниот хрватски магазин ја нарече еден од најатрактивните македонски модели и потсетува дека таа е позната и по поранешната врска со Дарко Петковски, победник во регионалното шоу „Големиот брат“.

Следни Објави

(ФОТО) Ретко се појавува во јавноста: Сопругата на Дарко Димитров во впечатливо издание

Еден од најуспешните македонски композитори и продуценти, Дарко Димитров, ретко споделува семејни фотографии на социјалните мрежи. Овојпат, поводот беше голем, па направи исклучок. Една од ќерките е матурантка, па гордиот татко сакаше овој момент да биде овековечен и пријатно ги изненади фановите. „Три грации“, „Има со што да се гордее“, […]