fbpx

(ФОТО) Ретко се појавува во јавноста: Сопругата на Дарко Димитров во впечатливо издание

Еден од најуспешните македонски композитори и продуценти, Дарко Димитров, ретко споделува семејни фотографии на социјалните мрежи.

Овојпат, поводот беше голем, па направи исклучок.

Една од ќерките е матурантка, па гордиот татко сакаше овој момент да биде овековечен и пријатно ги изненади фановите.

„Три грации“, „Има со што да се гордее“, „Убавици“.. се дел од коментарите за неговата сопруга Маја и двете ќерки.

Сопругата на Димитров ретко се појавува на јавни настани, но кога ќе се појави на некој „ивент“ секогаш остава впечаток со изгледот.

Следни Објави

Убавица: Порасна ќерката на Александар Митевски (ФОТО)

Познатиот македонски пејач, автор и продуцент Александар Митевски е татко на две ќерки. Помладата Мања пред неколку дена славеше матура, а гордиот татко го овековечи среќниот момент со интересна посвета. „Среќна матура на мојата убавица Мања“, напиша тој под фотографијата. Митевски сподели уште слика на која позираат со неговиот верен пријател […]