fbpx

(ВИДЕО) Скопјани пееја на тераси за Тоше

Вечерва од покривот на трговскиот центар „Сити мол“ музика пушташе Бабура Јуниор. Еден од поемотивните моменти беше кога познатиот диџеј пушти песна од никогаш прежалениот Тоше Проески.

Настанот „Звуците на урбан Карпош“ го организира Општина Карпош, со цел да им се овозможи забава на граѓаните за време на полицискиот час.

Граѓаните во голем број излегоа на своите тераси и беа дел од овој убав интерактивен перформанс.

Атмосферата погледнете ја ТУКА!

Следни Објави

НУМЕРОЛОГИЈА: Броевите откриваат што ве очекува во маj!

Ве интересира нумеролошката прогноза за месецот што доаѓа? Би сакале да знаете дали треба да ги намалите трошоците? Да внимавате да не ве излажат? Сѐ што треба да направите е да го пресметате вашиот биоритамски број. Соберете ги броевите на својот датум на рагање (не и годините!) и сведете го […]