fbpx

Изгубивме голем човек: Неверување по смртта на Небојша

Почина Небојша Трпковски (42), директорот на државното средно училиште „Моша Пијаде“ во Тетово.

„Со огромно жалење ја објавуваме веста за прераната смрт на нашиот ценет и почитуван директор. Изгубивме голем човек. Нека почива во мир“, објавија од училиштето кое токму во мандатот на Трпковски беше преминувано во регионален центар за стручно образование и обука.

Од него се простија и неговите блиски соработници и пријатели од ЛК на СДММ.

„Да знаевме дека празната рамка на нашиот ѕид ќе биде за тебе Неше, одамна ќе ја откачевме и ќе ја фрлевме далеку. Ти си наш најдобар пријател и поддржувач. Секогаш ќе те сакаме!“, стои во нивното обраќање.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Тешки компликации за три дена: Караџовски објасни како напаѓа вирусот

Со британскиот сој од 24 до 48 часа се развива клиничка слика која е навидум лесна, меѓутоа воспаление на бели дробови и тешка компликација се прави за нецели три дена, објасни претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, вечерва во гостувањето на Канал 5. Тој вели дека овој сој […]