fbpx

Ивана гола на нива: Актерката направи хаос на „Инстаграм“ (ФОТО)

Ги воодушеви следбениците

За потребите на една фотосесија, младата актерка Ивана Дудиќ позираше во интересно провокативно издание во уште поинтересен амбиент.

Нејзините обожаватели имаат само пофални зборови за овој нејзин потег.

„Слобода во секоја смисла“ и „Браво убавино“ се само некои од стотиците позитивни коментари кои ги доби под сликата.

Растејќи со татко магионичар, Ивана уште од мала се заинтересира за уметноста. Првата позабележителна улога ја имаше во серијата „Ургентен центар“, а веќе следната година се појави во популарните филмови „Ќе бидеме светски прваци“ и „Една летна ноќ“.

Фото: Инстаграм

Следни Објави

Момче (2) почина од глад: Резултатите покажаа страшна смрт, немало кој да го погреба

Трагедија каква што не се памети Татко и неговиот двегодишен син се пронајдени мртви во стан во градот Женева во американската сојузна држава Њујорк. Властите велат дека момчето умрело од глад откако неговиот татко починал. Дејвид Конде Постариот (59) и Дејвид Конде Помладиот беа пронајдени мртви на 15 февруари. Таткото […]