fbpx

Најбарана во регионот: Нема да верувате што работела пред да стане пејачка

Александра Пријовиќ денес важи за една од надобрите пејачки во Србија која во моментов руши рекорди со распродавање на претстојните концерти.

Освен дека се омажи за посинокот на Лепа Брена и живее луксузно, но и дека има направено неколку естетски корекции, јавноста многу малку знае за нејзиното минато.

Пријовиќ за „Информер“ одлучи да проговори за деновите во младоста, поточно на фановите да им открие еден интересен податок.

Станува збор за првото „работно место“ кое го имала пред да стане пејачка.

– Како тинејџерка одев често во фирмата на баба ми и таму за нејзините колешки варев кафе. Се случуваше некои недели тоа да ми биде секојдневна занимација. Сепак, првата работа од која и заработив некој динар беше токму пеењето кога имав само 15 години. Ги однесов парите дома, сакав да му помогнам на семејството. Не ми паѓаше на памет хонорарот да го потрошам на гардероба и на излегување – раскажа Александра.

Следни Објави

Оваа билка ги убива сите вируси: И докторите се колнат во нејзината моќ

Во 1996-та година е прогласена за медицинска билка на годината во Европа, а познатиот природонаучник, д-р Кунцл, вели дека ниту една билка на светот не е така делотворна во чистењето на цревата, желудникот и крвта. Станува збор за Сремуш (Див лук), самоникната јадлива билка со исклучителна лековитост. Дивиот лук содржи […]