fbpx

Вака пејачката изгледаше на почетокот на кариерата: Ивана сега е тотално друга (ФОТО)

Ивана Селаков е позната по својот раскошен глас, но и по одличниот изглед, а ретко кој се сеќава како изгледала на почетокот на кариерата.

На еден инстаграм-профил се појави фотографија од пејачката од пред десет години, а разликата е драстична.

Ивана во тој период имала потенки усни и веѓи, а ниту бојата на косата не ѝ бил најдобар избор.

Веднаш по објавувањето на фотографијата следуваа лавина коментари, а фановите едногласно заклучија дека таа денес изгледа неспоредливо подобро.

Додека едни тврдат дека се работи само за малку подобра шминка и фризура, други се сомневаат дека пејачката направила повеќе естетски корекции.

Следни Објави

Смртта на пејачката ја потресе естрадата: Испи грст таблети, семејството не може да се помири

Смртта на Глорија Сангер, поранешна пејачка на белградската група „Флејм“, се’ уште е тема во регионалните медиуми. Трагедијата се случи во ноември 2016 година на Флорида каде таа со години живееше. „Испи грст таблети и повеќе не се разбуди. Во официјалниот извештај стои дека имала психички проблеми и дека затоа […]