fbpx

Смртта на пејачката ја потресе естрадата: Испи грст таблети, семејството не може да се помири

Смртта на Глорија Сангер, поранешна пејачка на белградската група „Флејм“, се’ уште е тема во регионалните медиуми.

Трагедијата се случи во ноември 2016 година на Флорида каде таа со години живееше.

„Испи грст таблети и повеќе не се разбуди. Во официјалниот извештај стои дека имала психички проблеми и дека затоа се самоубила. Најверојатно страдаше од депресија со која не успеа да се избори. Нејзиното семејство не откри кога и каде е погребана“, изјави во една прилика нејзин близок пријател.

Немилиот настан се случи истиот ден кога на своите следбеници на социјалните мрежи им откри дека е во емотивна врска со српскиот шампион во фитнес Бранко Теодоровиќ.

Глорија имаше обид за самоубиство и точно десет години пред да почине, кога во 2006 година се закануваше дека ќе скокне од прозорецот на својот стан, но тогаш навреме реагираа итната помош и полицијата.

Женската група „Флејм“ во деведесеттите години доживеа голема популарност. Уште една пејачка од составот преживеа тешка животна драма. Во едно интервју, Аријана призна дека дури осум пати ги оперирала градите поради ретко пореметување на жлездите.

Следни Објави

Продаваше гаќи и чорапи, сега за една ноќ прави 15.000 евра: Го заведе и синот на Брена

Пејачката Надица Адемов се прослави со учеството во „Ѕвездите на Гранд“, а потоа почна успешно да ја гради својата музичка кариера. Стана една од најбараните млади пејачки, па редовно настапува на приватни прослави и ромски свадби, а нејзините хонорари достигнуваат вртоглави суми. Своевремено, во јавноста се појави видео на кое […]