fbpx

Голема промена до крајот на годината за овие хороскопски знаци

Припадниците на следниве три хороскопски знаци ќе имаат возбудлив финиш во оваа 2023 година.

Ѕвездите им предвидуваат пресврт, еве за кого станува збор.

Девица

Девиците ги чека исклучително интересен период. Ѕвездите им предвидуваат неочекувана заработка, но и многу други пријатни изненадувања. На слободните претставници на овој знак конечно ќе им се случи голема љубов.

Близнаци

Самодовербата ќе им се врати во наредниот период, а тоа ќе им помогне значително да си го подобрат квалитетот на живеење. До 20 декември на повеќето припадници на овој знак ќе им се случи голема промена на деловен план.

Стрелец

Среќни денови им претстојат на Стрелците. Едноставно се’ ќе им биде подредено во наредниот период, без разлика дали станува збор за работа или љубов.

Следни Објави

Со што заслужив, се прашува Весна Змијанац: Нова трагедија по загубата на синот

Легендарната српска фолк-пејачка Весна Змијанац проговори за еден од најтешките периоди во животот кој, како што вели, дур е жива ќе го носи како товар. Во автобиографската книга „Кад замиришу јорговани“, таа открива дека имала дури два спонтани абортуси. „Влада Јовановиќ и јас нашето прво дете го изгубивме 1986 година. […]