fbpx

Оваа есен ги очекува пресврт: Три хороскопски знаци ќе се радуваат

Есента е на прагот! Годишно време кога лисјата паѓаат, а звукот на дождот не’ успива. Деновите се пократки, ноќите и утрата посвежи, расположението ни е доведено во прашање, но на некои хороскопски знаци сепак среќата ќе им се насмее

ВАГА

Станува збор за хороскопски знак кој не сака крајности, па есента им е омилено годишно време. Факт е дека Вагите сакаат утрата да им бидат активни, па во следниот период истите ќе им бидат резервирани за одмор во природа.

Вагите внимаваат на исхраната, па есента е време кога му се радуваат на сезонското овошје и зеленчук. Ја сакаат модата, па едвај чекаат да купат нова јакна со која есенските прошетки ќе им бидат уште поубави.

На почетокот на ноември ќе им се случат сериозни животни промени. Можно е конечно да ја променат работната средина, но и партнерот со кој веќе подолго време се измачуваат.

СТРЕЛЕЦ

Покрај тоа што ќе ги следи неверојатна среќа, оваа есен припадниците на овој хороскопски знак ќе имаат многу енергија и ќе се чувствуваат подобро од кога било досега. Тоа значи дека е право време е да ги остават сите сомнежи, стравови и анксиозност и да одат во нови победи.

Ѕвездите во наредните месеци се апсолутно на нивна страна.

ЈАРЕЦ

Кога станува збор за кариера, нивните вештини ќе бидат најизразени во почетокот на октомври. Планетарната енергија е целосно фокусирана на овој знак, па ги очекува голем успех на деловен план.

Јарците ги очекува и забавен период. Оваа есен ќе имаат богат општествен живот со неколку интересни собири.

Следни Објави

Огромна тага! Почина познатиот пејач, естрадата загуби прекрасен човек

Брус Гутро, пејачот на шкотскиот бенд Runrig, почина на 62-годишна возраст. Веста за смртта на музичарот по потекло од Канада ја објави поранешниот член на групата, Пет Вишарт. „Тој беше најљубезниот човек што некогаш сте можеле да го сретнете и со нетрпение го очекував секој негов настап. Прерано замина извонреден […]