fbpx

Сте си го гризнале јазикот? Отворете очи, лошо ви се пишува

Веќе знаете колку може да биде незгодно и болно кога ќе си го гризнете јазикот.

Приказната, сепак, има и друга страна-старо верување зошто оваа појава не е добар знак..

Според првото верување, кога ќе го гризнете јазикот, тоа значи дека некој од вашата околина ве лаже за важни работи. Затоа треба добро да ги отворите очите и да внимавате кому ги доверувате вашите тајни.

Другото верување е дека кога човек ќе си го гризне јазикот премногу зборува, а некои работи од приватниот живот треба да си ги зачува за себе.

Нејсе, ова се секако само верувања, а вам ви останува да процените дали ќе ги прифатите или не.

Следни Објави

Ева почина на 29 години: Се огласи сестра ѝ Лила, за семејството нема утеха

На 29 години почина американската инфлуенсерка и режисерка Ева Еванс. Веста за нејзината смрт ја потврди сестра ѝ Лила Џој на „Инстаграм“. „Вчера моето семејство дозна дека починала нашата прекрасна, креативна, грижлива, урнебесна Ева, мојата прекрасна сестра. 24 часа подоцна сè уште сум во процес на негирање и прифаќање, па […]