fbpx

Ева почина на 29 години: Се огласи сестра ѝ Лила, за семејството нема утеха

На 29 години почина американската инфлуенсерка и режисерка Ева Еванс.

Веста за нејзината смрт ја потврди сестра ѝ Лила Џој на „Инстаграм“.

„Вчера моето семејство дозна дека починала нашата прекрасна, креативна, грижлива, урнебесна Ева, мојата прекрасна сестра. 24 часа подоцна сè уште сум во процес на негирање и прифаќање, па знам колку оваа вест ќе биде неверојатно и тешко да се прифатат“, напиша, меѓу другото, таа.

Ева Еванс беше ѕвезда на „Тик Ток“ каде имаше повеќе од 300.000 следбеници.

Позната е и по серијата Club Rat која ја напиша, режираше и глумеше во неа. Снимена е во пет епизоди и објавена на стриминг-платформата „Прајм видео“.

Следни Објави

„Мојата плунка е повредна од нејзината мизерија“: Боки 13 го прекина молкот за Лила

„Не знам што би направил кога би ја сретнал. Дали би ја плукнал? Мојата плунка е повредна од нејзината цела мизерија“. Боки 13 во вечерашниот поткаст „Лазаров“ конечно проговори за Лила Филиповска. Поранешниот шоумен и бизнисмен изнесе сериозни обвинувања за водителката со која во минатото беа неразделни. „Сакам да знаете […]