fbpx

Ѝ пратила порака на починатата сестра, а потоа стигнал одговор: Се шокирала од напишаното!


Ова не го очекувала..

Во моменти на слабост и обидувајќи се да се утеши откако пред две година починала сестра ѝ, една девојка повремено праќала пораки на нејзиниот телефон.

Неодамна, операторот го доделил бројот на друг корисник и се случила со крајно бизарна ситуација.

Фејт Сидмен на својот профил на „Тик Ток“ сподели видео во кое зборува за настанот.

„Денеска многу размислувам за тебе. Те сакам“ е последната порака која во јули минатата година ја испратила на бројот на починатата сестра, пренесува „Мирор“.

„Имате погрешен број“, одговорил новиот корисник на бројот што го имала сестра ѝ.

Фејт се извинила и објаснила зошто ги праќала пораките.

„Мислев дека е вон употреба. Нема повеќе да ви пишувам“, одговорила таа и уште повеќе се разочарала кога личноста од другата страна само строго ѝ возвратила: „Те молам, престани да ми испраќаш пораки“.

Видеото има милион прегледи.

@faithsidman1

at least i got to see her name pop up on my phone one last time 🙂

♬ original sound – 𝐟𝐚𝐭𝐢𝐦𝐚 ⚯͛

Илустрација: Профимедија

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Драматично: Што ги поврзува Матеј Периш и исчезнатата Билјана?

На таткото на Матеј Периш би му порачала да биде храбар и да не губи надеж дека син му е жив и дека заедно ќе се вратат во Хрватска, затоа што десет дена е краток временски период. Вака ја почнува својата приказна Весна Ѓориќ, мајката на Билјана која исчезна пред […]