fbpx

Естрадата во шок! Се самоуби познатиот пејач, последната објава кажува сè

Познатиот пејач и клавијатурист од Пирот кој беше поронајден мртов по новогодишната прослава се самоубил, покажалa истрагата.

По закажаната „тезга“ во еден локален клуб, музичарот одлучил да си пресуди, пишуваат српските медиуми.

Само неколку дена пред трагедијата, на својот профил на социјалните мрежи објави заедничка фотографија со колегите од една дискотека во Германија, а само ден подоцна, на 28 декември, објави песна на Маринко Роквиќ.

„Kome li te život odneo, kome li je sreću uzeo, ko sa tobom blaži nemir svoj, pesmo moja, verni druže moj“, е рефренот на нумерата.

Веста за неговата смрт го шокираше југот на Србија каде уживаше поголема популарност.

„Имаше семејство. Беа среќни. Едноставно не можам да верувам дека вакво нешто се случи. Сите сме во шок, а можам да замислам како му е на семејството“, изјави негов пријател за „Курир“.

Следни Објави

Огромна тага! Познатиот актер пронајден мртов, ѕвездата од омилената серија имаше само 54 години

Нова трагедија во Холивуд Познатиот актер Адам Рич вчера е пронајден мртов во неговиот стан во Лос Анџелес, пренесуваат американските медиуми. Ѕвездата од хит-серијата „Осум е доволно“ имаше само 54 години. Семејството се’ уште се нема огласено и не е соопштена точната причина за смртта. Од полицијата тврдат дека нема […]