fbpx

Огромна тага! Познатиот актер пронајден мртов, ѕвездата од омилената серија имаше само 54 години

Нова трагедија во Холивуд

Познатиот актер Адам Рич вчера е пронајден мртов во неговиот стан во Лос Анџелес, пренесуваат американските медиуми.

Ѕвездата од хит-серијата „Осум е доволно“ имаше само 54 години.

Семејството се’ уште се нема огласено и не е соопштена точната причина за смртта. Од полицијата тврдат дека нема ништо сомнително.

Адам се прослави по улогата на Николас Бредфорд во популарниот ситком Eight Is Enough. Публиката го памети и по серијата Baywatch.

Со години се бореше со пороците, а во 1989 година за малку не почина откако се предозира со наркотици.

* Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Трет ден Божиќ: Жени, направете го ОВА!

Адети и верувања Православните христијани на третиот ден од Божиќ го празнуваат Свети архиѓакон и првомаченик Стефан, кој бил каменуван зашто проповедал дека во Исус не веруваат само лошите луѓе. Именден празнуваат: Стефан, Стефанка, Стефанија, Фанија, Фанка, Стојан, Стојанка, Стојмен, Стоичко. Најраспространет обичај во минатото за Свети Стефан бил да […]