fbpx

Тања Савиќ му кажа „ДА“ на Мухамед: Прва исповед за 11 години помладиот пилот

Откако пејачката Тања Савиќ на својот профил на „Инстаграм“ за првпат објави фотографија со новото момче Мухамед Муки Бешиќ, таа сега се огласи и на „стори“.

Долго се шпекулираше за нејзиниот љубовен статус, по семејниот бродолом со Душан Јованчевиќ, а сега одлучи јасно да им покаже на сите дека е во врска. Пејачката потврди дека е вљубена во 11 години помладиот пилот.

-Дали некогаш сте застанале и сте помислиле: „Леле, се молев за ова, а сега е тука и ми се случува“-напиша Тања.

Како што српски „Курир“ ексклузивно дознава од извор близок до пејачката, Тања одлучила да проговори за 27-годишното момче затоа што веќе ја запросил на романтична вечера во Египет каде моментално се на одмор со нејзините деца.

Таа наводно веднаш му кажала „ДА“ на младиот пилот, иако се“ уште не е официјално разведена од поранешниот сопруг Душан Јованчевиќ.

Следни Објави

Писмото на Чехов: Културните луѓе не позираат, тие се однесуваат исто и на улица и во својот дом

„Животот има свои услови. За еден човек да биде прифатен меѓу образованите луѓе, тој мора да биде културен“, му порачува во едно писмо рускиот писател Антон Павлович Чехов на својот брат, испраќајќи му спиок со услови кои ги исполнуваат културните луѓе. Овие зборови злато вредат, а писмото ги имате во […]