fbpx

Редок човек и газда: Македонија тагува, скопјани се простуваат

Пријатели на социјалните мрежи со емотивни посвети се простуваат од познатиот македонски угостител Јоцо-Боними.

За него имаат само пофални зборови, нагласувајќи дека си заминал исклучително добар човек.

„Сочуство до семејството, пријателите и познаниците. Беше човек домаќин со голема душа. Од стариот ресторан „Боними“, најубавиот на „Партизанска“, па се’ до новото „Боними“ со срце си работеше. Редок човек и газда, беше за секоја почит“, пишуваат на „Фејсбук“.

Нека почива во мир!

Следни Објави

Македонец прогласен за најдобар во Швајцарија: Ќе се изненадите во која област

Македонецот Александар Димитров кој седум години живее и работи во Швајцарија успеа да триумфира на тамошното првенство за преработка на месо кое традиционално се одржува цели 19 години. Димитров во конкуренција на шеесетина месери од Швајцарија го освои првото место во категоријата „Елитни месари“ на настанот што се одржа во […]