fbpx

Почивај во мир! Познатите се простуваат од Тони

Жална вест

Почина Тони Шипка, член на мото-клубот Lowlanders MC Macedonia.

„Тони беше бајкер за кој не можеш да слушнеш лош збор. Засекогаш ќе ни фали неговиот ведар и насмеан лик. Искрено сочувство до семејството, клубот и пријателите. Нека почива во мир“, напишаа колегите од веб-страницата за рекреација и спорт „Мотори.мк“.

Од Тони на социјалните мрежи се прости и познатиот пејач, автор и музичар Петар Младеновски, фронтменот на „Суперхикс“.

„Починал мојот некогашен сосед и школски. Вечна му слава“, напиша тој на „Фејсбук“.

Оние што го познаваа велат дека Тони Шипка бил човек со големо срце и голем другар.

„Сочувство до семејството и клубот, до неговите пријатели и блиски. Ќе ни фалиш Тони! Почивај во мир“, напишаа од независната радио мрежа Bikers Garage.

Следни Објави

Детали за загинувањето на Кристина (25): Една работа е нејасна

Кристина Миленковиќ (25) од Лебане загинала во Швајцарија кога, според нејзините блиски, паднала под воз. Се’ уште ги немаат сите детали поврзани со несреќата, па ќе мора да почекаат на официјалното соопштение. Трагедијата се случила во неделата наутро околу шест часот, а засега не се знае точно како убавата Србинка […]