fbpx

Конечно убава вест! Нов прилив на сметките, парите ќе им бидат префрлени на овие граѓани

Втората половина од октомври ќе донесе голема финансиска радост за овие луѓе

Следува прекрасен период за претставниците на овие хороскопски знаци. Едноставно, ќе им „крцка“ паричникот и ќе можат да им се препуштат на сите задоволства кои ги носи животот.

ДЕВИЦА

Октомври ќе им донесе многу можности. Ќе имаат невидена сила, како и волја и самодоверба. Со парите нема да имаат проблем, но ќе им фали повеќе време да реализираат се’ што си зацртале. Овие луѓе се перфекционисти, работат напорно, но знаат како да си угодат. Желбата за напредок ги тера постојано да се искачуваат по скалилата на успехот. За нив ништо не е тешко и имаат јасна цел.

ЛАВ

Тие се вистински „кралеви“ и едноставно не дозволуват да останат сиромашни. Амбицијата и желбата да се покажат пред другите во октомври ќе им бидат особено изразени, па ќе ги тера постојано да го зголемуваат своето богатство.

БИК

Среќата ќе се сврти кон оние кои се активни во бизнисот и кои не се плашат да се изразат. Ѕвездите препорачуваат да не купуваат импулсивно. Поумно е да инвестираат во нешто вредно и да посветат поголем дел од нивното време во подобрување на вештините.

Следни Објави

Александра (7) почина по роденденот: Причината е страшна, родителите во шок

Седумгодишната Александра Хоуп Кели од Тенеси, САД, трагично почина пред неколку месеци, најверојатно гушејќи се со хелиум од балон од латекс што го добила како роденденски подарок три дена порано. Како што пишува „Дејли меил“, нејзината мајка Чана најпрво била со неа во собата, за да ја контролира за време […]