fbpx

Ова се таткото и ќерката кои се судрија во дрво: Даниела возела без дозвола, тој починал на лице место (ФОТО)

Страшна несреќа

Во тешка сообраќајна несреќа која синоќа се случи кај Богатиќ загина Радиша П. (48), а неговата 18-годишна ќерка Даниела е тешко повредена.

Таткото и ќерката се враќале од семејна веселба, а Радиша наводно ѝ дозволил на ќерка си да го управува автомобилот БМВ, иако немала возачка дозвола, пишуваат српските медиуми.

Во еден момент таа изгубила контрола над возилото, излетала од патот и удрила во дрво.

Од силината на ударот Радиша починал, а Даниела тешко повредена е префрлена на понатамошно лекување во Белград.

Починатиот имал уште две ќерки.

Следни Објави

Нè смееше до солзи, сега нè растажи со солзи.. Сите се простуваат од Војче Китаноски

Почина легендарниот македонски хуморист Војче Китаноски. Веста за неговата смрт на социјалните медиуми ја објавија повеќе познати личности, меѓу кои и Драгица Стевковска, популарната Драгче од ТВ-екраните. „Ти не’ смееше до солзи, сега не’ растажи со солзи.. Почивај во мир Војче Китаноски“, напиша таа. Познатиот хуморист, сатиричар и имитатор 50 […]