fbpx

Естрадата се простува: Имаше само 35 години, лавовски се бореше до последен здив

Австралискиот пејач и актер Џони Руфо почина на 35-годишна возраст по долга борба со рак на мозокот.

Тажната вест ја соопшти неговото семејство.

„Со тешко срце денеска моравме да се збогуваме со нашиот сакан Џони. Опкружен со својата партнерка и со семејството, замина мирно со поддршка на неверојатните медицински сестри и лекари. Беше многу талентирано, шармантно и понекогаш дрско момче. Џони беше многу одлучен и со силна волја за живот. Се бореше до последен здив. Имаше толку убава душа, имаше уште многу да даде. Те сакаме, Џони, и ќе те паметиме по радоста што си ја донел во нашите животи“, се вели во соопштението на семејството.

Џони Руфо е роден во Перт. Се прослави во шоуто „Х-Фактор“ во 2021 година. Пред шест години изјави дека му бил дијагностициран тумор на мозокот и оти ќе биде подложен на поагресивен третман.

Во 2019 година, пејачот изјави дека го победил ракот, ја објави песната „Скршено стакло“, а болеста му се врати во 2020 година. Лани во август откри дека е во терминална фаза на рак.

Битката со болеста ја раскажа во книгата „No Finish Line“.

Следни Објави

Родителите ја нашле на подот во бањата: Нови детали за смртта на инфлуенсерката

Бразилската инфлуенсерка Ванеса Манчини почина на 41-годишна возраст од масивен срцев удар во нејзиниот дом, соопшти семејството. Ванеса, која имаше околу 30.000 следбеници на Инстаграм, редовно документираше моменти од својот живот и патувања. Родителите ја нашле на подот во бањата. Брзата помош можела само да констатира смрт. „Ванеса беше позната […]