fbpx

Пронајдена мртва во Дунав: Мистериозна смрт на познатата пејачка

Пејачката Анка Поп на овие простори се прослави по дуетот со Горан Бреговиќ за легендарната „Едерлези“.

Нејзиниот живот беше до толку возбудлив, што би можело да се напише сценарио за холивудски филм, велат оние што ја познаваа.

Анка Поп, родена 22 октомври 1984 година, имала само три години кога со семејството побегнала од комунистичка Романија. Кратко престојувала во поранешна Југославија пред да емигрира во Канада.

Во татковината се вратила 1993 година по падот на режимот и веднаш предизвикала внимание во јавноста кога објавила дека е во хомосексуална врска.

Во декември 2018 година ја пронашле мртва, откако нејзиниот автомобил мистериозно завршил во Дунав. Имаше само 34 години.

За нејзиното исчезнување полицијата дознала од сестра ѝ кога пријавила дека со денови ја нема. Истрагата покажала дека се удавила на само неколку километри од семејниот дом.

Следни Објави

Нови сознанија за мајката на Коста: Се спомнува Македонија, сите се во шок

Миљана Кецмановиќ, мајката на масовниот убиец Коста Кецмановиќ, кон средината на јуни се обидела да ја премине границата и да излезе од Србија, пишуваат тамошните медиуми. Според сознанијата на „Република“, таа била со ќерка си и наводно планирала да дојде во Македонија и да смести покрај Охридското езеро. Била запрена […]