fbpx

Најпознатото момче од Македонски народни приказни денес е непрепознатливо

Тој е докажан македонски театарски, филмски и телевизиски глумец и режисер.

Публиката најмногу го препознава од култниот телевизиски серијал „Македонски народни приказни“.

Владо Дојчиноски е роден е во Охрид во 1986 година.

Дипломира на Факултетот за Драмски уметности во Софија, во 2008 година и истата година се вработува во Народен Театар Куманово.

Дел е од патувачкиот театар Колозов, каде веќе и неколку години е директор на истиот.

Дојчиноски неодамна сподели фотографија на социјалните мрежи која ги изненади неговите фанови.

Актерот се одлучи за драстична промена кога е во прашање фризурата, а оние што го следат му порачаа дека одлично му стои и го „наградија“ со илјданици лајкови.

Следни Објави

Еве кои се уапсените педофили: Жртви им биле дечиња од три до 14 години (ФОТО/ВИДЕО)

Седум педофили се уапсени во рамки на кампањата „Армагедон“. Тие се уапсени поради сомнение дека сториле кривични дела прикажување, прибавување и поседување порнографски материјал и искористување на малолетно лице за порнографија, користење на компјутерска мрежа или комуникација со други технички средства за извршување на кривични дела против сексуална слобода врз […]