fbpx

Животен пресврт до 30 април за овие хороскопски знаци

Ги очекува голема промена и на професионален и на личен план.

Некои од нив конечно ќе ја променат и адресата на живеење. Оние кои одамна си посакуваат, конечно ќе основаат семејство. Може да очекуваат и неколку неочекувани, но крајно возбудливи патувања.

Рак

Убави работи ќе им се случи во втората половина на април. Особено ќе блескаат на љубовен план, бидејќи конечно ќе ја сретнат вистинската личност за нив.

Бик

Конечно ќе успеат да си го наплатат трудот за работата на која веќе подолг период максимално се посветени. Она што е особено важно, повеќето претставници на овој хороскопски знак конечно ќе го пронајдат внатрешниот мир.

Следни Објави

Почивај во мир! Познатите се простуваат од Тони

Жална вест Почина Тони Шипка, член на мото-клубот Lowlanders MC Macedonia. „Тони беше бајкер за кој не можеш да слушнеш лош збор. Засекогаш ќе ни фали неговиот ведар и насмеан лик. Искрено сочувство до семејството, клубот и пријателите. Нека почива во мир“, напишаа колегите од веб-страницата за рекреација и спорт „Мотори.мк“. […]