fbpx

Убавица: Порасна ќерката на Александар Митевски (ФОТО)

Познатиот македонски пејач, автор и продуцент Александар Митевски е татко на две ќерки.

Помладата Мања пред неколку дена славеше матура, а гордиот татко го овековечи среќниот момент со интересна посвета.

„Среќна матура на мојата убавица Мања“, напиша тој под фотографијата.

Митевски сподели уште слика на која позираат со неговиот верен пријател и соработник, актерот Драган Спасов Дац.

„Мања, помалата ќерка на Александар вечерва слави матура. Да ја следи среќа во животот“, пишува под неа на фејсбук фан-страната на Александар и Дац.

Следни Објави

Порасна Македонка: Ќерката на Зуица и Наум е убавица

Една од најпознатите македонски музички двојки, Зуица Лазова и Наум Петрески, живеат заедно повеќе од деценија и пол, но малкумина знаеја дека се’ до пред две години тие немаа склопено граѓански брак. Популарните пејачи во таа прилика конечно се заколнаа пред Бога, а плод на нивната љубов се синот Стефан […]