fbpx

(ФОТО) Копија на мама: Живкица ужива со ќерката

Познатата водителка Живкица Каленикова е доста активна на социјалните мрежи и често објавува фотографии од нејзините деца.

„Што? Уште е лето? Хо, Хо“, напиша таа под оваа фотографија со ќеркичката Ана која, според многумина, е нејзина копија.

Авторката на ТВ-магазинот „Тунел“ е мајка на три деца, а со бизнисменот Зоран Калеников ги имаат и синовите Даријан и Марко.

„Кај сите тројца препознавам по нешто свое, по нешто од тато. Но, посебно се радувам на нивните особености, она што ги прави посебни, и тоа секој на свој начин“, изјави Каленикова во едно интервју.

Авторски текст не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Не е веќе класична русокоса: Дебарлиева со нова фризура

Билјана Дебарлиева има нова фризура. Популарната водителка конечно ја промени бојата на косата и повеќе не е класична русокоса. Промената одлично ѝ прилега и мора да признаеме дека изгледа совршено за годините кои ги има.