fbpx

(ФОТО) Не е веќе класична русокоса: Дебарлиева со нова фризура

Билјана Дебарлиева има нова фризура. Популарната водителка конечно ја промени бојата на косата и повеќе не е класична русокоса.

Фото: Фејсбук-профил на Bube Studio In

Промената одлично ѝ прилега и мора да признаеме дека изгледа совршено за годините кои ги има.

Следни Објави

Пронајден „виновникот“: Најтешките симптоми на корона ги предизвикува ОВА!

Човечкиот пептид кој што се нарекува брадикинин, многу веројатно е одговорот за разновидните, понекогаш и смртоносни симптоми кои што се забележани кај пациентите заразени со коронавирусот. Лекови за контрола на брадикинин веќе постојат, а моментално се спроведуваат нови тестирања на пациентите кои што се заболени од Ковид-19, со цел потенцијална нова терапија. Брадикининот помага во регулирање […]