fbpx

Почина ненадејно, беше татко на три малолетни деца: Неверување по смртта на Сашко Костов

Тажната вест брзо се прошири

Ненадејно почина поранешниот македонски пратеник Сашко Костов. Имаше 50 години.

Од Општата болница во Кочани потврдија дека околу 10:30 часот Костов бил донесен во критична здравствена состојба по доживеан срцев удар додека бил на судско рочиште во Основниот суд.

Костов беше пратеник од редовите на СДСМ во претходниот пратенички состав на македонското Собрание.

Тој е магистер на правни науки, а по завршувањето на пратеничкиот мандат работеше како адвокат.

Беше татко на три малолетни деца.

Следни Објави

Ивана гола на нива: Актерката направи хаос на „Инстаграм“ (ФОТО)

Ги воодушеви следбениците За потребите на една фотосесија, младата актерка Ивана Дудиќ позираше во интересно провокативно издание во уште поинтересен амбиент. Нејзините обожаватели имаат само пофални зборови за овој нејзин потег. „Слобода во секоја смисла“ и „Браво убавино“ се само некои од стотиците позитивни коментари кои ги доби под сликата. […]